Slováci prispeli k postupu Liberca do semifinále play off

Ján Lašák zlikvidoval 25 streleckých pokusov.

Branko Radivojevič a Ján Lašák z Liberca. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Praha 21. marca (TASR) - Hokejisti Liberca postúpili do semifinále českej hokejovej extraligy. Víťaz základnej časti potvrdil úlohu favorita a Chomutov zdolal v sérii 4:0 na zápasy. "Bílí Tygři" spečatili postup v pondelok, keď triumfovali na ľade súpera 7:2.

K výhre prispeli aj Slováci. Martin Bakoš strelil druhý z troch gólov Liberca v úvodnej tretine, Branko Radivojevič mal dve asistencie. Ján Lašák zlikvidoval 25 streleckých pokusov domácich.

Krok od postupu medzi najlepšiu štvorku je Sparta Praha. Hráči z hlavného mesta vyhrali v Zlíne 4:1 a v sérii vedú 3:1 na zápasy. Slovenský obranca Michal Čajkovský sa podieľal asistenciou na prvom góle hostí v 10. minúte.

extraliga - play off

štvrťfinále - 4. zápasy:

Zlín - Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Okál - 10. Hlinka (ČAJKOVSKÝ), 27. Pech, 37. Hlinka, 58. Kumstát

/stav série: 1:3/

Chomutov - Liberec 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 35. Rutta, 42. JÁNOŠÍK - 5. Stránsky, 14. BAKOŠ, 19. Bulíř, 32. Bulíř (RADIVOJEVIČ), 38. Stránský (RADIVOJEVIČ), 57. Lakatoš, 60. Ordoš

/konečný stav série: 0:4, do semifinále postúpil Liberec/

ZUZANA MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu…

Táto nenápadná babička zachránila tisícky životov a takmer nikto…