Meniny má
ĽudovítPošlite kvety
Štvrtok
25
August

Muž zasvätil svoj život starým a opusteným zvieratkám. Pozrite, ako si nažívajú

Desať psov, mačky, prasa, ale aj holuby či sliepky. Dom muža menom Steve Greig obýva široká zvieracia ríša. Pozrite sa, čo je za tým.

Radka Turoňová

Radka Turoňová
21.03.2016 o 20:20
čítanie na minútu

Muž zasvätil svoj život starým a opusteným zvieratkám. Pozrite, ako si nažívajú Muž si zaobstaral dokopy 10 psov, o ktoré sa teraz staráFoto: Instagram/wolfgang2242

Ako píše portál Bored Panda, Stevovi umrel jeho milovaný pes, preto sa rozhodol, že tým ostatným, ktorých nikto nechce, umožní žiť dobrý život. A tak si ich zaobstaral rovno niekoľko. Muž si však povedal, že si nevezme len takých hocijakých psov, ale zameral sa na starých, ktorí sú najmenej adoptovateľní.

Cíti sa užitočne

Každý deň vraj vstáva o piatej ráno a urobí pre celú svoju „rodinu“ raňajky, pričom vzhľadom na rôzne zdravotné problémy má každý pes inú diétu. Potom ich venčí a behá k veterinárovi. „Kedykoľvek si niekde sadnem alebo ľahnem, sú tam minimálne tri,“ baví sa na psích obyvateľov svojho domu. Podľa neho títo psi vďaka vyššiemu veku vedia, kto sú a je ľahké si s nimi vytvoriť vzťah. Pocit, že sú šťastní a je o nich dobre postarané, robí Steva šťastným tiež.

Zábavná je aj jeho samotná zvieracia zostava. Jeden veľký pes dominuje deviatim miniatúrnym. Najmenší, čivava, mu siaha asi len po polovicu z labky. Tá má už, mimochodom, 12 rokov, srdcový šelest a všetky kolená „v ťahu“.Všetci psi spolu očividne dobre vychádzajú, dokonca niekedy zdieľajú jeden pelech, kde spia. Starostlivý muž dokonca za nimi prichádza v čase obeda, aby ich vypustil von a dal im maškrty. „Môj deň to robí užitočným“ pochvaľuje si.

Okrem psov má aj prasa menom Bikini, zajaca, holuby, mačiatka a sliepky. Hlavne má však veľký dom, kde sa jeho základná zvieracia partia, ktorej dominujú chlpatí miláčikovia a prasa, zmestí, a takisto veľké srdce. Vďaka tomu môžu tieto zvieratká spokojne prežiť posledné roky svojho života, bez toho, aby boli opustené. A to, ako sa im spoločne spolu dobre žije, si už môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Zvieracia partia si rozumie aj s prasaťom.Zvieracia partia si rozumie aj s prasaťom.Foto: Instagram/wolfgang2242
Pes, králik a sliepka - všetci si svorne nažívajú.Pes, králik a sliepka - všetci si svorne nažívajú.Foto: Instagram/wolfgang2242
Domácnosť Steva GreigaDomácnosť Steva GreigaFoto: Instagram/wolfgang2242
Takto spoločne všetci spiaTakto spoločne všetci spiaFoto: Instagram/wolfgang2242
Od najväčšieho po najmenšiehoOd najväčšieho po najmenšiehoFoto: Instagram/wolfgang2242
Spoločný oddychSpoločný oddychFoto: Instagram/wolfgang2242
Zvieratá majú aj vlastné portrétyZvieratá majú aj vlastné portrétyFoto: Instagram/wolfgang2242

Vybrali sme pre vás

Vynovili sme diskusie

Zistite, čo je nové!

Diskusia