Beh na lyžiach: Östbergová vyhrala siedmu etapu Tour Canada, 26. Proch

Slovenská reprezentantka Alena Procházková, ktorá obsadila 26. priečku.

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová Foto: TASR/AP

Canmore 11. marca (TASR) - Nórka Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v piatkovej 7. etape Tour Canada v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach. V stredisku Canmore na 10 km voľne odsunula o 23 sekúnd na druhú priečku svoju krajanku Heidi Wengovú, tretia skončila Fínka Krista Pärmäkoskiová (+24,5). Do hodnotenia SP bodovala slovenská reprezentantka Alena Procházková, ktorá obsadila 26. priečku.

Östbergová vystupňovala tempo v druhej polovici pretekov a napokon svoje konkurentky jasne predčila. Jej krajanka a líderka celkového poradia seriálu Nórka Therese Johaugová skončila šiesta. Preocházková ešte v polovici trate figurovala mimo bodovanú tridsiatku na 33. pozícii, ale postupne sa posúvala vpred a napokon stratila na víťazku 1:55,3 min. V celkovom hodnotení Tour Canada je tridsiata, na čele je Wengová.

Kanadská Tour i Svetový pohár vyvrcholia v sobotu stíhacími pretekmi mužov (15 km) i žien (10 km) klasicky.