Beh na lyžiach: Wengová vyhrala skiatlon v kanadskom Canmore

Na trati na 2x7,5 km prišla nórka do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.

Na snímke nórska reprezentantka v behu na lyžiach Heidi Wengová Foto: TASR/AP

Canmore 9. marca (TASR) - Nórka Heidi Wengová zvíťazila v stredajšom skiatlone žien Svetového pohára v behu na lyžiach, ktorý sa v rámci kanadskej Tour uskutočnil v Canmore. Na trati na 2x7,5 km prišla do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.

Wengová sa krátko po štarte zaradila na druhé miesto za líderku celkového poradia SP, svoju krajanku Therese Johaugovú. Takto zvládli celé preteky až do záveru, v ktorom Wengová nastúpila a v peknom súboji na cieľovej rovinke prešprintovala svoju súperku. Johaugová finišovala s minimálnou stratou 0,8 s. Aj na tretej priečke sa umiestnila nórska pretekárka Astrid Uhrenholdtová Jacobsenová s mankom takmer desať sekúnd.

Pre dvadsaťštyriročnú Wengovú to bolo tretie víťazstvo v kariére SP. Zároveň si udržala prvú priečku priebežného poradia Tour Kanada po 6 z 8 pretekov, práve pred Johaugovou. "Nebolo jednoduché udržať sa s ňou počas celých pretekov, no poriadne som sa na to sústredila. Pre mňa bola ťažšia polovica voľnou technikou, klasickou sa mi išlo lepšie. Po včerajšku som bola dosť nahnevaná, pretože som spadla, dneska som ten záver udržala," povedala víťazka v prvom televíznom rozhovore.