Volejbal: Ženy VK Slávia EU Bratislava víťazkami Slovenského pohára

Vo finále záverečného turnaja Final Four v Nitre zdolali v dramatickom zápase KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a celkovo získali už 12. Slovenský pohár v histórii klubu.

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa stali víťazkami Slovenského pohára 2016. Vo finále záverečného turnaja Final Four v Nitre zdolali v dramatickom zápase KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a celkovo získali už 12. Slovenský pohár v histórii klubu. Na snímke hráčky VK Slávia EU Bratislava s trofejou v Nitre 6. marca 2016 Foto: TASR – Henrich Mišovič

Nitra 6. marca (TASR) - Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava sa stali víťazkami Slovenského pohára 2016. Vo finále záverečného turnaja Final Four v Nitre zdolali v dramatickom zápase KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a celkovo získali už 12. Slovenský pohár v histórii klubu.

Finále Slovenského pohára žien - Nitra

VK Slávia EU Bratislava - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (21, -23, 12, 23). Zápas trval: 95 minút. Rozhodovali: Malík a Vaško, 500 divákov.

Slávia: Hudecová, Koseková, Candráková, Mikšíková, Szabóová, Reháková, liberá Sikelová a Doležajová (Fričová, Widermanová, Šepeľová). Tréner: M. Hančík.

Kežmarok: Smák, Dragašeková, Jakušová, Budrovičová, Becková, Zátrochová, libero Jagodzinska (Labudová, Šipošová, Harčárová, Skupinová). Tréner Ľ. Bréda.

Slávia začala lepšie a ujala sa vedenia 5:2 a po jednobloku Kosekovej 9:5. Kežmarok znížil na 8:10, ale Mikšíková tromi bodmi za sebou zariadila pre svoj tím pohodlný náskok 13:8. Labudová však dvomi esami za sebou upravila na 13:14 z pohľadu Kežmarku a tréner Hančík si zobral time. Kežmarok využil slabšiu chvíľu Slávie a otočil na 18:17 vo svoj prospech. V koncovke dala eso Koseková a Slávia získala náskok 22:20. Set ukončila esom Mikšíková a Slávia ho vyhrala 25:21.

Úvod druhého dejstva bol vyrovnaný, bojovalo sa o každú loptu a súperi sa držali bod po bode. Po bloku Budrovičovej sa Kežmarok dostal do vedenia 12:9. Slávia blokom Candrákovej a Kosekovej blokmi znížila 13:14. Potom však získal Kežmarok sériu bodov a po ese Budrovičovej viedol 17:13. Lenže Slávia po sérii skvelých zákrokov v poli znížila na 16:17. Do koncovky sa išlo za vyrovnaného stavu 20:20, ale po dlhej výmene bodoval Kežmarok a viedol 22:20. Po ese Šipošovej mal Kežmarok štyri setbaly - 24:21. Prvé dva však Slávia odvrátila a znížila na 23:24. Kežmarok napokon vyhral druhý set 25:23 a vyrovnal na 1:1.

Do tretieho setu vstúpila Slávia raketovo a pri Kosekovej servise vyhrávala 5:0. Slávia svojho súpera valcovala a bola lepšia v každej činnosti. Po bloku Mikšíkovej a druhom ese Fričovej v krátkom čase bolo už 17:4. Tretí set vyhrala Slávia hladko 25:12.

Po zlom sete sa Kežmarok pozviechal a v štvrtom dejstve viedol 3:0 a po peknom útoku Šipošovej po čiare 5:2. Slávia však rýchlo otočila na 8:5 po dvoch esách Mikšíkovej. Kežmarok sa však nevzdával, otočil na 12:10 a v druhej polovici setu mal navrch. V koncovke vyhrával 22:18 a duel smeroval do tajbrejku. Slávia však zabojovala a znížila na 20:22. Kežmarok viedol 23:20, ale v závere poslal tréner Hančík na servis 16-ročnú Šepeľovú a tá zápas otočila.

Slávia prvýkrát od roku 2006 obhájila triumf v Slovenskom pohári a celkovo sa tešila z tejto trofeje 12. krát v histórii.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Napriek víťazstvu musím povedať, že sme nehrali tak dobre ako v sobotu. Dalo sa to však čakať, pretože to bolo finále a svoju úlohu zohrala aj nervozita. Keď sme začali dobre podávať, tak to išlo, ale robili sme dosť chýb a niektoré hráčky zahrali menej. Nahradili ich však druhé a ten záver to bola fantázia. Dievčatám gratulujem a dúfam, že takto budeme pokračovať. Chvalabohu, že sme nešli do piateho setu. Z víťazstva máme radosť a pripravujeme sa na záver súťaže a play off. Vážne zápasy nás ešte čakajú. Víťazstvo venujeme aj zranenej Nikole Pištělákovej."

Jozef Bréda, tréner Kežmarku: "Sme spokojní s finálovým turnajom, aj keď nás mrzí, že sme nezískali prvé miesto. Po sobotňajšej päťsetovej dráme však skúsenejším hráčkam v závere dochádzali sily. Mohli sme dostať zápas do piateho setu, ale žiaľ to nevyšlo. Zápas nám ukázal, že máme solídnu náhradu hráčok zo základu, ale v koncovke im chýbala skúsenosť. Účasť vo finále Slovenského pohára bol najväčší úspech v histórii klubu a veľmi si to vážime."