Štyri góly Cristiana Ronalda poslali do kolien Celtu Vigo

Španielska futbalová La Liga mala dnes na programe zápasy 28. kola.

Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo oslavuje tretí gól do bránky Celty vo futbalovom zápase španielskej ligy Real Madrid - Celta Vigo v Madride 5. marca 2016. Foto: TASR/AP

Madrid 5. marca (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali aj vďaka štyrom gólom Cristiana Ronalda v sobotňajšom dueli 28. kola španielskej La Ligy doma nad Celtou Vigo vysoko 7:1. Z tretieho miesta na lídra FC Barcelona, ktorý má nedeľňajší zápas v Eibare k dobru, strácajú deväť bodov.

Prvých 40 minút sa "biely balet" na domácom Santiago Bernabeu trápil v zakončení, potom ho odklial hlavičkou po rohu v 41. minúte portugalský stopér Pepe. V druhom polčase prišli gólové chvíle CR7. Najprv peknou padajúcou strelou zvýšil na 2:0, potom perfektným priamym kopom na 3:0. Hostia síce znížili, ale C. Ronaldo pokračoval v kanonáde, keď najprv doklepol do prázdnej brány na 4:1 po prihrávke Isca a potom hlavičkou z rohu dal už na 5:1. Neskôr sa ešte gólovo presadili aj striedajúci Jese a Gareth Bale, ktorý sa vrátil do zostavy Realu po doliečení si zranenia pravej nohy. Rekordný európsky šampión sa tak skvele naladil na budúcotýždňovú domácu odvetu osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 s AS Rím (v prvom súboji vyhral 2:0).

Tridsaťjedenročný C. Ronaldo sa s 27 gólmi posunul na post lídra španielskej La Ligy o dva góly pred Luisa Suareza z FC Barcelona. Zároveň ako tretí hráč v dejinách prekonal hranicu 250 gólov v súťaži. S 252 presnými zásahmi prekonal zápis Telma Zarru (251) a dostal sa na druhé miesto v historickej tabuľke strelcov. Na jej čele jasne tróni Lionel Messi z FC Barcelona s 305 gólmi.

La Liga - 28. kolo:

Real Madrid - Celta Vigo 7:1 (1:0)

Góly: 50., 58., 65. a 76. C. Ronaldo, 41. Pepe, 77. Jese, 81. Bale - 62. Aspas, 68.467 divákov.