Neapol remizoval vo Florencii, Hamšík: Škoda nepremenených šancí

Všetko podstatné sa na Štadióne Artemia Franchiho vo Florencii udialo už v prvom polčase.

Na snímke vľavo slovenský hráč Neapola Marek Hamšík a dole hráč Fiorentiny Matias Fernandez v zápase 27. kola talianskej futbalovej Serie A AC Fiorentina - SSC Neapol 29. februára 2016. Foto: TASR/AP

Florencia 1. marca (TASR) - Futbalisti SSC Neapol v zostave aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom nevyužili šancu znížiť stratu na lídra súťaže Juventus. V pondelkovej dohrávke 27. kola remizovali na ihrisku Fiorentiny 1:1 a v tabuľke sú naďalej druhí s trojbodovým mankom na Turínčanov.

Všetko podstatné sa na Štadióne Artemia Franchiho vo Florencii udialo už v prvom polčase. Skóre otvorili domáci, ktorým vyšiel nacvičený signál po rohovom kope. Z trojice hráčov najvyššie vyskočil krajný obranca Marcos Alonso a presnou hlavičkou prekonal Pepeho Reinu v bráne SSC. Hosťom na vyrovnanie stačilo iba 67 sekúnd. Hrubú chybu urobil práve Alonso, ktorý v snahe odkopnúť loptu od vlastnej šestnástky prihral rovno na kopačky Gonzala Higuaina. Pre argentínskeho kanoniera už nebol problém trafiť odkrytú bránu a svojím 25. gólom potvrdil pozíciu najlepšieho strelca Serie A. Fiorentina potom nevyužila šance opäť sa dostať do vedenia, keď jej hráči dvakrát nastrelili konštrukciu brány a pokus Milana Badelja išiel len tesne vedľa. Po zmene strán mohol výhru strhnúť na svoju stranu Neapol, ale svoje príležitosti nevyužil. V lige sa tak nedočkal plného bodového zisku v treťom súboji za sebou.

Hamšíka, ktorý odohral v stredovej formácii hostí celý zápas, mrzeli nevyužité šance. "Absolvovali sme ťažký duel proti tímu, ktorý je technicky na výbornej úrovni. Prvý polčas patril skôr domácim, no po zmene strán sme dominovali my. Škoda, že sme nepremenili svoje šance," povedal pre svoj oficiálny web slovenský špílmacher. Neapol mal vo februári náročný program, boj o titul naďalej zostáva prioritou. "Február sme mali veľmi ťažký. Okrem zápasov v Európskej lige sme hrali aj proti Juventusu, AC Miláno a Fiorentine. Na Juve máme trojbodovú stratu, no čaká nás ešte jedenásť kôl, všetko je možné. V sobotu proti Chievu sa chceme vrátiť na víťaznú vlnu," dodal Hamšík.