Slovenské basketbalistky prehrali v Maďarsku o jediný bod
TASR
TASR

Slovenské basketbalistky prehrali v Maďarsku o jediný bod

Zverenky Maroša Kováčika budú v kvalifikácii ME 2017 pokračovať v stredu 24. februára.

Na snímke tréner Slovenska Maroš Kováčik. Foto: TASR/Michal Svítok
 

Pécs 20. februára (TASR) - Slovenské basketbalistky prehrali vo svojom treťom zápase kvalifikácie ME v Maďarsku s domácimi reprezentantkami tesne 64:65. V drese domácich sa 27 bodmi zaskvela Quigleyová, zo slovenského tímu sa najviac darilo Slamovej, ktorá získala 18 bodov. V konfrontácii slovenských trénerov bol úspešnejší Štefan Svitek, ktorého hráčky sú bez straty bodu na čele kvalifikačnej E-skupiny. Zverenky Maroša Kováčika budú v kvalifikácii ME 2017 pokračovať v stredu 24. februára, keď sa predstavia v Portugalsku.

Kvalifikácia ME 2017 - E-skupina:

Maďarsko - Slovensko 65:64 (26:24)

Najviac bodov Maďarska: Quigleyová 27, Fegyvernekyová 10, Rakšányiová 8, zostava a body SR: Hruščáková 16, T. Páleníková 10, Bálintová 5, Jurčenková 5, D. Baburová 4 (Slamová 18, A. Baburová 2, Lukačovičová 2, Palušná 2, Dudášová 0). Rozhodovali: Poursanidis (Gr.), Krejič (Slov.), Cavara (Bos.), TH: 14/13 - 12/10, trojky: 8 - 6, os. chyby: 17:21.

V úvode zápasu sa maďarský tím dostal do vedenia, no v 5. minúte už bolo po presnom pokuse Jurčenkovej vyrovnané 7:7. Hosťujúce hráčky sa krátko na to dostali do vedenia, no prvá štvrtina vyznela v prospech maďarského družstva, ktoré ju vyhralo rozdielom štyroch bodov - 17:13.

Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v druhej časti. Domáce hráčky viackrát získali tesný náskok, no slovenský tím im nedovoľoval ujsť do výraznejšieho "trháku." V prvom polčase si tímy dávali pozor predovšetkým na defenzívu. Slovenky neustále doťahovali a po prvom polčase zaostávali za zverenkami Štefana Sviteka o dva body - 26:24.

Druhý polčas začali lepšie Maďarky, ktoré viedli 28:24, no potom nasledoval výborný úsek slovenského tímu. Páleníková, D. Baburová a Hruščáková otočili skóre a hostky v 25. minúte viedli 30:28. Hoci domáce basketbalistky krátko na to otočili na 31:30, Slovenky získali svoj náskok späť. Tretia štvrtina napokon vyznela lepšie pre ich tím (9:12).

Aj v záverečnej štvrtine bola hra vyrovnaná. Slamová úspešnými pokusmi spoza trojkového oblúka podporila slovenské ambície, no najlepšia hráčka na ihrisku Quigleyová výrazne naklonila skóre v prospech domácich. V 36. minúte viedli Maďarky o štyri body (53:49), no hostky zápas nevzdávali. V poslednej minúte sa ďalšou úspešnou trojkou presadila Slamová, ktorá však len znížila na konečných 65:64.

Ďalší program SR v kvalifikácii ME 2017:

24. februára: Portugalsko – SLOVENSKO

19. novembra: SLOVENSKO – Island

23. novembra: SLOVENSKO – Maďarsko

Už ste čítali?

ZUZANA MAURÉRY: Majme vzdelaných ľudí, hlúpi sú ľahko manipulovateľní

Herectvo vyštudovala na bratislavskej VŠMU a získanú teóriu…

Táto nenápadná babička zachránila tisícky životov a takmer nikto…

Skromná žena stojí za záchranou približne 2 500 životov, hoci o nej málokto…

Existuje 5 štádií lásky, no väčšina ľudí sa zasekne pri treťom

Každý túži po tom, aby jeho láska vydržala navždy. Avšak láska má…

Muž, ktorý zachránil 669 detí počas holokaustu, netušil, že…

Starý muž nemal ani najmenšie tušenie, že tí, ktorých ešte…