V miešaných štafetách triumf biatlonistov Nemecka, Slováci 19.

Slovenskému družstvu v zložení Martina Chrapánová, Jana Gereková, Miroslav Matiaško a Michal Šíma sa nedarilo, keď obsadilo až 19. miesto z 22-členného štartového pola.

Na snímke slovenská biatlonistka Jana Gereková, archívne foto Foto: TASR/AP

Canmore 8. februára (TASR) - Nemecký tím v zložení Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Arnd Peiffer a Simon Schempp vyhral preteky miešaných štafiet Svetového pohára v biatlone. V kanadskom Canmore dosiahol najlepší čas 1:05:38,8 h. Na druhom mieste skončili Taliani s mankom 1:12,9 minúty a tretí boli nórski reprezentanti (+1:23,8 min).

Miešaná štafeta (2x6+2x7,5 km):

1. Nemecko (Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Arnd Peiffer, Simon Schempp) 1:05:38,8 h, (0+4)

2. Taliansko (Dorothea Wiererová, Karin Oberhoferová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +1:12,9 min, (1+10)

3. Nórsko (Marte Olsbuová, Synnöve Solemdalová, Alexander Os, Havard Bogetveit) +1:23,8 (0+7)

10. Česko +2:04,3 (3+7)

19. SLOVENSKO (Martina Chrapánová, Jana Gereková, Miroslav Matiaško, Michal Šíma) +1 kolo (3+12)