Skvelá správa: Slovenskí florbalisti zdolali Rusov, pôjdu na šampionát

Zverenci trénera Petra Koutného nezačali proti Rusku najlepšie, keď v šiestej minúte inkasovali prvý gól od Dmitriho Uglanova. V ďalšom priebehu však už mali navrch.

Na snímke radosť hráčov Slovenska po góle v zápase kvalifikácie v zápase kvalifikácie na MS 2016 vo florbale mužov Slovensko - Rusko 7. februára 2016 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 7. februára (TASR) - Slovenskí florbalisti postúpili na svetový šampionát. Vo svojom záverečnom piatom vystúpení kvalifikačného turnaja na domácej pôde v Nitre zdolali Rusko 7:4 a obsadili konečnú druhú priečku v tabuľke. Z prvej sa tešili suverénni Švédi, ktorí vo svojom poslednom zápase zničili Francúzsko 19:0 a na turnaji získali plný počet 10 bodov s impozantným skóre 106:7.

Zverenci trénera Petra Koutného nezačali proti Rusku najlepšie, keď v šiestej minúte inkasovali prvý gól od Dmitriho Uglanova. V ďalšom priebehu však už mali navrch. Do konca prvej tretiny otočili zásluhou Lukáša Řezaninu a Michala Miškeho a v druhom dejstve zvýšili na 4:1 po góloch Martina Sikorjaka a Michala Dudoviča. V záverečnej tretine sa prezentoval hetrikom Ladislav Gál a zvýšil už na 7:1, no Rusi ešte tromi gólmi upravili skóre na konečných 7:4.

Turnaj uzavrie popoludňajší duel Belgicka s Islandom.

kvalifikácia MS 2016 mužov - 1. európska skupina (Nitra):

Rusko - Slovensko 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)

Góly: 6. Uglanov (Maslov), 53. Maslov (Semenov), 57. Kuriatnikov, 58. Goršenenko (Uglanov) – 11. Řezanina (Dudovič), 18. Miške (Komínek), 28. Sikorjak (Dudovič), 31. Dudovič (Sikorjak), 46. Gál (Kubovič), 47. Gál (Szabo), 50. Gál (Kubovič). Rozhodovali: Leholk, Jorgensen (obaja Dán.), vylúčení: 0:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 731 divákov.

Zostava SR: Turek – Bulko, Joščák, Komačka, Kopčák, Konečný, Sikorjak – Miške, Grlický, Komínek – Kubovič, Kubaský, Gál – Dudovič, Řezanina, Halás – Katlovský, Szabo, Nehila