Tampa zdolala Toronto 1:0, Voráček rozhodol o triumfe Philadelphie

Na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol o triumfe Philadelphie po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček.

Na snímke brankár Braden Holtby a Jakub Voráček. Foto: TASR/AP

New York 28. januára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok nad Torontom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral už v piatej minúte kanonier "bleskov" Steven Stamkos. Pre Maple Leafs to bola štvrtá prehra v rade.

O triumfe Philadelphie na ľade lídra Východnej konferencie Washingtonu 4:3 rozhodol po 38 sekundách predĺženia český útočník Jakub Voráček. Nashville si poradil na štadióne Calgary 2:1 a zaznamenal štvrté víťazstvo v sérii.

Los Angeles so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom prehralo doma s Coloradom tesne 3:4. Tridsaťtriročný krídelník strávil na ľade vyše 16 minút a do štatistík si pripísal tri strely na bránku a jednu "mínusku".