Vonnová slávila rekordné 37. víťazstvo v zjazde: Neuveriteľné

Američanka triumfovala na trati delle Tofane desiatykrát, čím vyrovnala rekordný zápis Rakúšanky Renate Götschlovej.

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala zjazd Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo 23. januára 2016. Foto: TASR/AP

Cortina d' Ampezzo 23. januára (TASR) - Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala sobotňajší zjazd Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo. V Dolomitoch predstihla o 28 stotín Kanaďanku Larisu Yurkiwovú a slávila rekordný 37. triumf v kráľovskej alpskej disciplíne, čím sa na čele historických tabuliek odpútala do Rakúšanky Annemarie Moserovej-Pröllovej. Tretia skončila so stratou 67 stotín Švajčiarka Lara Gutová.

Pre Vonnovú je to celkovo už 74. víťazstvo v prestížnom seriáli. Američanka triumfovala na trati delle Tofane desiatykrát, čím vyrovnala rekordný zápis Rakúšanky Renate Götschlovej. V celkovom poradí SP stráca na líderku Gutovú už iba desať bodov. "Na štarte som bola trochu nervózna, napokon to však dopadlo najlepšie, ako mohlo. Dnes som prekonala ďalšie rekordy, čo ma veľmi teší. Tridsiaty siedmy triumf v zjazde, to je neuveriteľné číslo," citovala Slová Vonnovej agentúra dpa.