Hamšíka prehra s Interom mrzí, škvrnou konflikt Manciniho a Sarriho

Zápas okorenil aj nepríjemný incident oboch hlavných koučov pri postrannej čiare v záverečných minútach.

Marek Hamšík Foto: TASR/AP

Neapol 20. januára (TASR) - Futbalisti SSC Neapol, so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom, prehrali v utorňajšom zápase štvrťfinále Talianskeho pohára s Interom Miláno 0:2 a vypadli zo súťaže. Hamšíka, ktorý nastúpil v 59. minúte, prehra zamrzela, myslí však už dopredu. Nepeknou súčasťou stretnutia bol aj konflikt oboch hlavných trénerov s rasistickým podtónom.

Hostia strelili oba góly v druhom polčase. V 74. minúte otvoril skóre Stevan Jovetič, v nadstavenom čase upravil na 2:0 Adem Ljajič. Neapol hral od 88. minúty bez vylúčeného Driesa Mertensa.

Líder talianskej ligy SSC chcel potvrdiť dobrú formu a postúpiť, zlyhal však v efektivite. "Do zápasu sme išli s jasným cieľom postúpiť. Mali sme viac z hry, vypracovali sme si aj šance, no gól sme nedali. V závere súper dvakrát udrel. Vyťažil z minima maximum," uviedol Hamšík na jeho oficiálnom webe a dodal: "Mrzí ma vypadnutie, no aj prehry patria k futbalu. Od dnes myslíme už na nedeľu, na duel proti Sampdorii Janov."

Zápas okorenil aj nepríjemný incident oboch hlavných koučov pri postrannej čiare v záverečných minútach. Do zúrivej hádky sa dostal tréner SSC Maurizio Sarri a jeho kolega Roberto Mancini. Manciniho rozhodca vykázal na tribúnu a len o niekoľko minút neskôr, ešte plný emócií, obvinil Sarriho z homofóbnych urážok. Tie však bližšie nešpecifikoval. "Mal by sa hanbiť, 60-ročný muž a takéto správanie. Takí ako on by nemali mať vo futbale miesto," uviedol Mancini pre taliansku televíziu RAI.

Pre RAI sa vyjadril aj Sarri, ktorý si pod vplyvom emócií vraj nepamätal presné slová na adresu kolegu. "Takéto veci sa na ihrisku stávajú a mali by na ihrisku aj zostať. Ospravedlnil som sa Mancinimu v šatni, ale neprijal to, pretože bol ešte stále nahnevaný," povedal Sarri.

Rozbuškou konfliktu bolo počínanie štvrtého rozhodcu, ktorý pôvodne chybne signalizoval nadstavený čas 9 minút. Vzápätí ho ale zmenil na 5 minút.