NBA: Milwaukee zdolalo Miami a natiahlo sériu na tri víťazné zápasy

Pod ich tretí triumf v rade sa najvýraznejšie podpísal Khris Middleton, ktorý zaznamenal 22 bodov.

Hráč Miami Heat Chris Bosh (1) sa chystá strieľať na kôš cez Milwaukee Bucks v basketbalovom zápase zámorskej NBA v Miami 19. januára 2016. Foto: TASR/AP

New York 20. januára (TASR) - Basketbalisti Milwaukee triumfovali v zápase zámorskej NBA v noci na stredu na palubovke Miami 91:79. Pod ich tretí triumf v rade sa najvýraznejšie podpísal Khris Middleton, ktorý zaznamenal 22 bodov. Greg Monroe si na konto pripísal double-double za pätnásť bodov a desať doskokov.

Hosťom na úspešný výsledok nestačili ani 23-bodoví hráči Chris Bosh a Hassan Whiteside s ďalšími 18 doskokmi. Milwaukee potvrdilo, že na Miami to vie a Heat zdolalo v piatom vzájomnom zápase za sebou. "Teraz musíme popracovať najmä našej mentálnej sile a zmýšľaní. V tomto smere sme v súčasnosti slabí," povedal pre oficiálny web NBA Bosh.

Miami však v zápase chýbala pätica zranených hráčov na čele s Goranom Dragičom či Benon Udrihom. Dwyane Wade nastúpil, no hral cez bolesť v ramene a na hre Heat to bolo poznať. Nielenže prehrali druhý zápas za sebou, v oboch dokonca nastrieľali menej ako 80 bodov. "Všetci sme to videli. Išlo o pekný príklad nezaujímavého výkonu," dodal kouč Erik Spoelstra.

V zápase tímov z dolných poschodí tabuľky Západnej konferencie triumfovalo New Orleans doma nad Minnesotou 114:99. Anthony Davis si pripísal 35 bodov, z toho už 22 v prvom polčase. Pelicans pritom prehrávali ešte v úvodnej štvrtine o sedemnásť (21:38), no výrazne zlepšenou bodovou produkciou v tom druhom stretnutie otočili vo svoj prospech. "Prvý polčas bol z našej strany strašný. Hrali tvrdšie, prevyšovali nás. Vedeli sme, že smerom do druhého polčasu musíme niečo zmeniť. Podarilo sa, pretože sme doň vstúpili s množstvom energie," objasnil Davis.

Oklahomu potiahli za víťazstvom nad Denverom Kevin Durant s Russellom Westbrookom. Obaja zaznamenali double-double a výraznou mierou tak prispeli k triumfu 110:104. Durant pridal k 30 bodom 12 doskokov, Westbrook zasa k 27 bodom 12 asistencií. Thunder vyhrali štvrtýkrát v rade napriek tomu, že spoza trojkového oblúka mali 21-percentnú úspešnosť.

Sumáre:

MIAMI HEAT - MILWAUKEE BUCKS 79:91 (18:19, 21:30, 18:26, 22:16)

Najviac bodov: Bosh a Whiteside po 23, Deng 11 - Middleton 22, Monroe, Antetokounmpo 14, 19.886 divákov

NEW ORLEANS PELICANS - MINNESOTA TIMBERWOLVES 114:99 (25:38, 26:22, 31:15, 32:24)

Najviac bodov: Davis 35, Holiday 19, Evans 13 - Wiggins 21, Towns 20, Rubio 15, 14.255 divákov

DENVER NUGGETS - OKLAHOMA CITY THUNDER 104:110 (31:25, 22:32, 26:27, 25:26)

Najviac bodov: Gallinari 27, Faried 17, Mudiay 13 - Durant 30, Westbrook 27, Kanter 25, 12.844 divákov

PHOENIX SUNS - INDIANA PACERS 94:97 (17:25, 18:19, 26:27, 33:26)

Najviac bodov: Booker 32, B. Knight 12, Tucker 12 - Ellis 20, George 19, Turner 15, 16.802 divákov