S. Williamsová i Šarapovová hladko postúpili do 3. kola Australian Open

Obe favoritky dovolili svojim súperkám v stredu uhrať iba tri hry.

Ruska Maria Šarapovová po víťazstve nad Bieloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou Foto: TASR/AP

Melbourne 20. januára (TASR) - Američanka Serena Williamsová i Ruska Maria Šarapovová sa suverénnym spôsobom prebojovali do 3. kola na grandslamovom turnaji tenistov Australian Open. Obe favoritky dovolili svojim súperkám v stredu uhrať iba tri hry.

Obhajkyňa titulu Serena Williamsová potrebovala presne hodinu na "demontáž" Hsieh Su-wei z Taiwanu, ktorú zdolala 6:1 a 6:2. Svetová i nasadená jednotka nemala so súperkou žiadne problémy a v treťom kole ju čaká Ruska Daria Kasatkinová. "Milujem tento turnaj. Práve tu sa všetko začalo, tu som hrala svoj prvý grandslamový turnaj," povedala S. Williamsová pre akreditovené médiá. V Melbourne Parku odohrala rekordný 79. zápas v hlavnej súťaži od svojho debutu v roku 1998 s úctyhodnou bilanciou 70-9.

Vlaňajšia finalistka Šarapovová v pozícii nasadenej päťky za 71 minút deklasovala Bielorusku Aliaksandru Sasnovičovú 6:2 a 6:1. V boji o osemfinále sa stretne s Američankou Lauren Davisovovu, ktorá vyradila Slovenku Magdalénu Rybárikovú. Šarapovová nebola napriek jednoznačnému výsledku so svojim výkonom úplne spokojná: "Povedala by som, že to bol taký priemer. Mala som pár skvelých úderov, ale aj pár naozaj mizerných," sebakriticky hodnotila víťazka Australian Open z roku 2008, ktorá v prvom sete dvakrát stratila podanie.