Piešťany vyhrali v Banskej Bystrici 5:3

V dramatickom závere si Bystričania zahrali aj šiesti na štyroch, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Bodku za zápasom dal do prázdnej bránky J. Ručkay.

Na snímke radosť Banskobystričanov po piatom góle zápasu. Zľava Juraj Majdan, Roman Tománek a Michal Handzuš. Prizerajú sa vľavo Edgars Brancis a vpravo Andrej Košarišťan (obaja Piešťany) v zápase 39. kola slovenskej hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany v Banskej Bystrici 15. januára 2016. Foto: TASR - Branislav Račko

Banská Bystrica 15. januára (TASR) - Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí sa ujali vedenia už po 67 sekundách hry. Po chybe domácej obrany sa dostal k zakončeniu J. Ručkay, ktorého strelu doklepol do siete Holovič - 0:1. Akčný úvod však v ďalších minútach nepokračoval. Tempo bolo pomalšie, obe mužstvá vychádzali z pozorných obrán, navyše sa kopili nepresnosti v rozohrávke. Domáci si zahrali od 8. minúty presilovku, no ani tá ich nenakopla a Košarišťan v bránke hostí bol takmer bez práce. Prvá väčšia šanca Bystričanov prišla v 11. minúte, keď sa Matoušek dostal pred bránku, no zoči-voči Košarišťanovi neuspel. Mrzieť ho to muselo dvojnásobne už o 17 sekúnd neskôr, keďže Piešťany sa dostali do dvojgólového vedenia. Na konci rýchlej kombinácie tretieho útoku bol Tvrdoň, ktorý skóroval do odkrytej bránky - 0:2. V 14. minúte si domáci vytvorili dve dobré šance, ale Lamper ani Tománek nezakončili presne. Bystričania nepochodili počas následnej presilovky a v závere tretiny zachránil Košarišťan pri šanciach Majdana a Ďatelinku.

Do druhého dejstva nastúpili aktívnejšie a už v úvode si zahrali znova v početnej výhode, no znova bez úspechu. Vzápätí sa hosťujúci Belluš dostal do potýčky so Zigom a rozhodca mu udelili "osobák" 10 minút. V 26. minúte nahodil Filip puk na bránku a ten s miernym tečom skončil za chrbtom Corbeila - 0:3. Hneď na to vyrazil Belluš z trestnej rovno po rozhodcovi a ten ho za nešportové správanie poslal predčasne pod sprchy. Bystričania si tak zahrali päťminútovú presilovku, ktorú už dokázala zužitkovať. V 30. minúte sa presadil Kytnár - 1:3. Krátko po góle sa hra opäť na chvíľu prerušila, keď Ďatelinka tvrdo atakoval súpera a "vypýtal si" menší a zároveň aj osobný 10-minútový trest za napadnutie hlavy a krku. Piešťany svoju prvú presilovku v zápase nevyužili. V 36. minúte bol blízko k zníženiu Rosandič, no trafil iba žŕdku. Podarilo sa to tri sekundy pred koncom dejstva Tománkovi, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov - 2:3.

V 42. minúte bol rozdiel opäť dvojgólový. Gipters, ktorého vylúčili v závere druhej tretiny, vyskočil z trestnej na ľad, dostal puk a po samostatnom nájazde prestrelil Corbeila. Bystričania však znížili už v 46. minúte, keď Lamper tečoval Ďatelinkovu strelu od modrej - 3:4. O ďalšie dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, no ďalší pokus Majdana zastavila konštrukcia piešťanskej bránky. V dramatickom závere si Bystričania zahrali aj šiesti na štyroch, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Bodku za zápasom dal do prázdnej bránky J. Ručkay.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 30. Kytnár (Lucenius, Bast), 40. Tománek (Pujacs), 46. Lamper (Ďatelinka, Zigo) - 2. Holovič (J. Ručkay), 11. Tvrdoň (Belluš, Brancis), 26. Filip, 42. Gipters (Mikula, Svetlík), 60. J. Ručkay (Holovič). Rozhodovali: Orolin - Bednár, Kollár, vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Ďatelinka 10 min za napadnutie hlavy a krku, Pujacs 10 min za napadnutie - Belluš 10 min a 5+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1919 divákov