Jansrud víťazom alpskej kombinácie vo Wengene, Adam Žampa skončil 16.

Slovenský reprezentant Adam Žampa si do hodnotenia SP pripísal ďalších 15 bodov.

Na snímke slovenský lyžiar Adam Žampa na trati kombinačného zjazdu SP vo švajčiarskom Wengene 15. januára 2016. Foto: TASR/AP

Wengen 15. januára (TASR) - Piatkovú alpskú kombináciu v rámci Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene ovládli nórski lyžiari. Víťazom sa stal Kjetil Jansrud, ktorý triumfoval o štyri stotiny sekundy pred krajanom a lídrom po zjazde Akselom Lundom Svindalom. Tretie miesto obsadil Francúz Adrien Theaux (+0,13). Slovenský reprezentant Adam Žampa si do hodnotenia SP pripísal ďalších 15 bodov, keď skončil na 16. mieste so stratou 2,27 s na Jansruda.

Tridsaťročný Jansrud si zaknihoval 12. triumf v prestížnom seriáli a druhý v tejto sezóne po víťazstve v decembrovom paralelnom obrovskom slalome v Alta Badii. Kombináciu vyhral premiérovo v kariére, keď ťažil z pomerne jednoducho postaveného kurzu v slalome, z neho profitovali aj viacerí ďalší rýchlostní špecialisti.

Adam Žampa figuroval po zjazde na priebežnom 35. mieste, keď za vedúcim Svindalom zaostal na obávanej zjazdovke Lauberhorn o 3,18 s. V popoludňajšom slalome tak štartoval až po odjazdení prvej tridsiatky, už na značne rozbitej trati. S ňou sa však popasoval výborne, v slalomovej časti dosiahol piaty najlepší čas a celkovo sa posunul o 19 priečok.

Vlaňajší víťaz wengenskej kombinácie, domáci Carlo Janka po deviatej pozícii v zjazde vypadol v slalome, keď dostal špicara. Sklamal aj ďalší favorit Francúz Alexis Pinturault, ktorý skončil až trinásty. Obhajca veľkého glóbusu Marcel Hirscher v piatkovej súťaži neštartoval, Svindal tak stiahol stratu na Rakúšana v celkovej klasifikácii na 85 bodov.