V Ruhpoldingu na 15 km triumfovala Wiererová, Paulína Fialková siedma

Slovenská biatlonistka sa počas celých pretekov pohybovala na vysoko bodovaných priečkach.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na trati stíhacích pretekov na 10 km vo 4. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu 9. januára 2016. Fialková skončila na 6. mieste. Foto: TASR/AP

Ruhpolding 14. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková dosiahla v 5. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu ďalší prenikavý výsledok, keď vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila 7. miesto so stratou 1:37,8 s na suverénnu víťazku Talianku Dorotheu Wiererovú.

Tá za sebou nechala s veľkým odstupom (54,8 s) druhú Fínku Kaisu Mäkäräinenovú, tretia dobehla do cieľa česká líderka celkovej klasifikácie Gabriela Soukalová (+1:09,9 min). Členka bronzovej talianskej štafety z MS 2013 prevalcovala konkurenciu, keď vybielila všetky terče a aj po bežeckej stránke predviedla obdivuhodný výkon, ktorý vyústil do totálneho ovládnutia výsledkovej listiny a do jej druhého individuálneho triumfu v prestížnom seriáli.

P. Fialková sa počas celých pretekov pohybovala na vysoko bodovaných priečkach. Trať jej sedla bežecky aj strelecky, pričom zaváhala len raz na druhej položke. Dvadsaťtriročná Slovenka sa priblížila k životnému úspechu, ktorý dosiahla v Ruhpoldingu 6. miestom v sobotňajších stíhacích pretekoch. V celkovom poradí si polepšila o dve miesta, patrí jej 25. priečka.

Body do hodnotenia SP si pripísala aj jej krajanka Jana Gereková, ktorá s mankom 3:22,4 min na Wiererovú obsadila 27. priečku. Až na 76. pozícii klasifikovali Teréziu Poliakovú (+7:35,1), 79. bola štvrtá Slovenka v štartovom poli Ivona Fialková (+7:55,7).

"Som veľmi rada, že Paulínka dnes skvelým spôsobom zvládla streľbu, keď netrafila akurát jeden terč v stojke. Inak podala naozaj perfektný výkon, aj bežecky sa jej darilo a výsledkom je pekné 7. miesto. Janka Gereková sa pred štartom necítila dobre, bola vyčerpaná z predošlého náročného programu a niečo na ňu liezlo, ale napokon sa rozhodla štartovať. Škoda dvoch netrafených terčov, výsledok mohol byť v jej prípade krajší," zhodnotila pre TASR vystúpenie dvoch najlepších Sloveniek v pretekoch reprezentačná trénerka Anna Murínová.