Klopp i Wenger sú po remíze Liverpoolu s Arsenalom sklamaní

Liverpool dvakrát viedol, no Arsenal vďaka presným zásahom francúzskeho útočníka Oliviera Girouda otočil na 3:2. Zápas skončil remízou 3:3.

Grimasa Jurgena Kloppa Foto: TASR/AP

Londýn 13. januára (TASR) - Šláger anglickej Premier League medzi FC Liverpool a Arsenalom Londýn priniesol divokú gólovú prestrelku. Po remíze 3:3 však ani jednému trénerovi nebolo príliš do reči. Kouča domáceho tímu Jürgena Kloppa "vytočili" chyby v obrane, Arsene Wenger zasa bedákal nad nevyužitou šancou odskočiť Leicesteru City na čele tabuľky na rozdiel dvoch bodov.

Liverpool dvakrát viedol, no Arsenal vďaka presným zásahom francúzskeho útočníka Oliviera Girouda otočil na 3:2. O deľbe bodov rozhodol v nadstavenom čase Joe Allen. "Diváci síce videli gólovú explóziu, ale po konečnom hvizde som mal rozpačité dojmy. Nemôžem odignorovať fakt, že sme v tomto zápase mali problémy, najmä v defenzíve. Organizácia hry nebola na požadovanej úrovni a neboli sme ani dostatočne koncentrovaní. Na naše góly sme sa tvrdo nadreli a Arsenalu sme po chybách dva darovali. V závere sme vystupňovali tempo a aj s prispením šťastia sme uhrali remízu, ktorú považujem za zaslúženú," citovala slová Kloppa agentúra Reuters.

Leicester sa vďaka triumfu 1:0 na ihrisku Tottenhamu Hotspur bodovo dotiahol na Arsenal, "kanonieri" už vedú iba vďaka lepšiemu skóre. "Som veľmi sklamaný. Chlapcom nemôžem uprieť snahu a odhodlanie, no v konečnom dôsledku sme prišli o dva cenné body. Mali sme pomalý štart, postupne sme sa však rozbehli a za stavu 3:2 sme mohli pridať poistku. Nevyužili sme však šance a v závere sme za to pykali. Liverpool bojoval do posledných sekúnd a vyplatilo sa mu to. Z tohto zápasu si odnášame veľa pozitív, no strata bodov nás poriadne mrzí," zdôraznil Wenger.

Hiddink verí, že Chelsea skončí štvrtá

Hoci si futbalisti Chelsea Londýn udržali nulu na konte prehier pod vedením Guusa Hiddinka, remíza 2:2 proti West Bromwichu im môže skomplikovať cestu za naplnením sezónneho cieľa. Holandský kouč naďalej verí, že umiestnenie na štvrtej priečke a účasť anglického šampióna v Lige majstrov sú naďalej reálne.

"The Blues" strelili v stredajšom dueli len jeden gól. V 20. minúte ním poslal domácich do vedenia Cesar Azpilicueta, potom už skórovali len hostia. Vyrovnávajúci Craig Gardner, vlastný v 73. minúte Gareth McAuley a ďalší štyri minúty pred koncom James McClean. "Myslím, že je to férový výsledok. V prvom polčase sme však mali niekoľko šancí na to, aby sme viedli minimálne 2:0. Dostali sme nešťastný gól a aj ten ďalší bol veľmi lacný. Matematicky mi to na štvrtú priečku v tabuľke stále vychádza. Musíme ale vyhrať všetky domáci zápasy. Potrebujeme 2,8 bodu na zápas, to bude náročné," cituje Reuters Hiddinkove slová.