Košičanky už v Istanbule, Kováčik: Budeme iba v hoteli a v hale
TASR
TASR

Košičanky už v Istanbule, Kováčik: Budeme iba v hoteli a v hale

Hlavným cieľom košického družstva je umiestnenie na 5-6. mieste, ktoré by znamenalo účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Na snímke hráčky Good Angels Košice, vpravo dole tréner Maroš Kováčik v zápase 5. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - Famila Schio (Tal.) v Košiciach 11. novembra 2015. Foto: TASR/František Iván
 

Istanbul 12. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice v stredu v Istanbule nastúpia na svoj desiaty zápas v A-skupine Euroligy. Košické hráčky aj s celým realizačným tímom prileteli do dejiska zápasu už v utorok len niekoľko hodín po samovražednom útoku v centre Istanbulu.

Lietadlo, ktoré viezlo aj košický tím, pristálo s hodinovým meškaním. "Všimli sme si hustú premávku lietadiel nad Istanbulom. To bol dôvod, pre ktorý sme dlho krúžili nad Istanbulom a napokon pristáli takmer o hodinu neskôr," uviedol pre TASR tréner Good Angels Maroš Kováčik.

Oneskorené pristátie súviselo so samovražedným atentátom, ktorý v utorok otriasol centrom Istanbulu. Zahynulo pri ňom najmenej 10 ľudí, prevažne Nemcov, a ďalších 15 utrpelo zranenia. Táto udalosť zarezonovala aj v košickej výprave, ktorá, z obáv o svoju bezpečnosť, neplánuje vychádzať z hotela viackrát, než bude nevyhnutné. "Dohodli sme sa, že nepôjdeme nikam von. Mimo hotela absolvujeme iba tréning a zápas, inak sa von z hotela nechystáme," poznamenal tréner Kováčik. K atentátu došlo na Námestí sultána Ahmeda neďaleko Modrej mešity, ktorú vo veľkom počte navštevujú zahraniční turisti.

Košičanky pricestovali do Istanbulu s cieľom prekvapiť favorizovaný domáci tím a zároveň nadviazať na domáce víťazstvo 54:49 z konca októbra. "Víťazstvo by nás posunulo bližšie k nášmu cieľu. Družstvo Galatasarayu je však v omnoho lepšom stave ako keď sme ho v úvode sezóny na domácej palubovke zdolali. Určite tam však necestujeme iba odohrať zápas. Chceme sa pobiť o víťazstvo," poznamenal pre TASR generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Hlavným cieľom košického družstva je umiestnenie na 5-6. mieste, ktoré by znamenalo účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA. "Je nám jasné, že potrebujeme vyhrať dva zápasy, aby sme splnili ciele. Toto je ďalší pokus. Ideme hrať na palubovku konsolidovaného súpera a predpokladám, že to nebude veľmi pekný basketbal. Verím, že budeme aj tentoraz úspešní," dodal Jendrichovský.

Program 10. kola Euroligy, A-skupina:

Streda, 13. januára:

Galatasaray Istanbul - GOOD ANGELS KOŠICE 19.00

Fenerbahce Istanbul - Lille Métropole 19.00

Avenida Salamanca - Uniqa Šopron 20.00

Štvrtok, 14. januára:

Famila Schio - Dinamo Kursk 20.30

Priebežná tabuľka A-skupiny:

1. Fenerbahce Istanbul 9 8 1 586:543 17

2. Dinamo Kursk 9 6 3 636:540 15

3. Famila Schio 9 6 3 661:577 15

4. Galatasaray Istanbul 9 5 4 551:534 14

5. Lille Métropole 9 5 4 572:558 14

6. GOOD ANGELS KOŠICE 9 3 6 537:570 12

7. Avenida Salamanca 9 2 7 591:635 11

8. Uniqa Šopron 9 1 8 555:732 10

Už ste čítali?

Otvorili obchodný dom, kde kúpite len opravené a použité veci.…

Nablýskané a hypermoderné nákupné centrá sú…

Počas extrémnych pretekov zachránila život súperovi. Mimoriadny…

V rýchlom rozhodovaní pri záchrane ľudského života jej pomohol…

Povedzte doma, že je tu bezpečne, hovoria európskym turistom…

Pijú nelegálny alkohol, za benzín platia 20 centov a tvrdia, že…

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak…

Čo sa môžeme my, dospelí, naučiť od detí a na čo pri ich výchove…