Slovenské hokejistky do 18 rokov zdolali Dánsko 5:0

Hráčky čaká ďalší súboj na šampionáte v stredu o 12.30, keď narazia na Nórky.

Ilustračné foto Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Miškovec 11. januára (TASR) - Slovenské hokejistky zaznamenali na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov v maďarskom Miškovci druhé jasné víťazstvo. Po triumfe 5:0 nad Maďarkami zdolali rovnako aj Dánky.

Slovenky mali od začiatku jasnú prevahu. Skóre duelu otvorila v 14. minúte Andrea Kollová, pričom zverenky trénera Tomáša Pšenku vyhrali prvú časť na strely 12:3. V druhej tretine predviedli slovenské hokejistky gólovú smršť a po zásahoch Diany Vargovej, Romany Košeckej, Annamarie Surákovej a Lucie Drábekovej si vytvorili pohodlný náskok 5:0. Za jasného stavu vystriedal slovenský tréner brankárky a od 31. minúty Adrianu Štofankovú nahradila Andrea Risianová. V tretej časti už gól nepadol, Slovenky ubránili dve presilovky severaniek a ani v druhom stretnutí na turnaji neinkasovali. Na strely vyhrali 36:14.

Slovenky čaká ďalší súboj na šampionáte v stredu o 12.30, keď narazia na Nórky.

Tomáš Pšenka, tréner SR "18": "Vychádzali sme z predpokladu, že Dánky sa rovnako ako proti Japonkám sústredia na výraznú defenzívu. Stalo sa, navyše bránili ešte hlbšie vo svojej zóne ako v prvom zápase. Preto sme nalinkovali jednoznačne aktívnu ofenzívnu hru doplnenú o rýchlu odovzdávku pukov na roztiahnutie obranného tvaru Dánok a tým uvoľnenie priestoru pred ich bránkou. Navyše obrankyne mali za úlohu častejšie než zvyčajne zakončovať. Rezultovali z toho tri z piatich gólov, dve priamo na konte zadáčok. Severanky kládli menší odpor než Maďarky, ale napriek tomu sme nezačali proti nim aktívne a kvalitne. Uvoľnenie priniesol až úvodný gól Kollovej, zlomom bol náš vydarený vstup do druhej tretiny, kde sme prvé dve striedania pretavili na dva góly. V stredu proti Nórkam, ktoré hrajú podobný hokej ako my, bez tradičnej severskej tvrdosti, pri ich menej výraznej defenzíve vidíme našu príležitosť v pestrejšej kombinačnej hre i streľbe obrankýň. V každom prípade, chceme opäť produkovať ofenzívny hokej, ale s väčšou vyváženosťou a zodpovednosťou smerom k povinnostiam v defenzíve. Verím, že k dispozícii bude aj Iveta Klimášová, ktorej dýchacie problémy nedovolili nastúpiť. V hodnotení najlepšej hráčky sme sa v realizačnom tíme priklonili k obrankyni Tatiane Ištocyovej. Dokáže výrazne podporiť ofenzívu, má dobrý prehľad v hre i držanie puku, urobila minimum chýb, navyše ako obrankyňa má po dvoch zápasoch bilanciu gól plus tri asistencie."

Druhý deň I. divízie MS hokejistiek do 18 rokov v Miškovci:

Slovensko - Dánsko 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Góly: 14. Kollová (Suráková, Korenková), 21. Vargová, 22. Kosecká (T. Ištócyová, Kollová), 26. Suráková (Maskalová, Záborská), 31. Drábeková (Trebulová, Záborská). Vylúčenia 3:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Zostava SR: Štofanková (31. Risianová) - Zálešáková, Vargová, Drábeková, T. Ištocyová, Králiková, Kučerková - Maskaľová, Záborská, Trebulová – Korenková, Kollová, Košecká – L. Ištocyová, Suráková, Rumanová – Fáberová, Šulíková