Gáboríkovo LA víťazne, Toffoli a MacKinnon sa zaskveli hetrikom

Slovenský krídelník odohral v druhom útoku Kings vyše 13 minút, počas ktorých vyslal na súperovu bránku štyri strely.

Na snímke Marián Gáborík (vľavo) a Andrey Pedan v zápase Vancouver - Los Angeles v pondelok 28. decembra 2015 vo Vancouveri. Foto: TASR/AP

New York 29. decembra (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings triumfovali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Vancouveru Canucks hladko 5:0 a poistili si tak vedenie v Pacifickej divízii. Hetrikom sa na výhre "kráľov" podieľal útočník Tyler Toffoli, štyri asistencie nazbieral center Anže Kopitar. Slovenský krídelník Marián Gáborík odohral v druhom útoku Kings vyše 13 minút, počas ktorých vyslal na súperovu bránku štyri strely.

V kolísavých výkonoch pokračuje Detroit, ktorý prehral v Minnesote 1:3. Hlavnou postavou duelu bol brankár Wild Devan Dubnyk, ktorý napriek menšiemu zraneniu zneškodnil 28 striel hráčov "červených krídel". Blysol sa aj skvelým zákrokom lapačkou pri šanci Tomáša Jurča. Slovenský útočník si okrem streleckého pokusu pripísal počas 7:24-minútového pobytu na ľade aj jednu mínusku, jeho spoluhráč Tomáš Tatar strávil na ľade 14:51 min. a zaznamenal takisto jednu strelu.

Sériu šiestich prehier zastavil Montreal, ktorý vyhral na ľade Tampy Bay 4:3 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu hostí bol v tretej sérii Max Pacioretty.

Okrem Toffoliho sa hetrikom zaskvel aj útočník Colorada Nathan MacKinnon, ktorý sa výrazne podieľal na triumfe 6:3 v San Jose.