Sekera skóroval, Halák inkasoval jediný gól

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone.

Hráč Edmontonu Benoit Pouliot (vpredu) podáva puk ďalej po tom, čo hráč Colorado Avalanche Nick Holden korčuľuje za ním v sobotu, 19. decembra 2015 Foto: TASR/AP

New York 20. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 3:2 po nájazdoch. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Patrick Kane, ktorý predtým v poslednej minúte svojím 20. gólom v sezóne vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V drese víťazov odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 17 minút, do štatistík si zapísal jednu mínusku a jednu strelu.

Andrej Sekera strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ale bol jediným úspešným zakončovateľom Edmontonu Oilers na ľade Colorada Avalanche. Domáci skórovali päťkrát a napokon pohodlne triumfovali 5:1.

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone. O výsledku duelu rozhodol jediný gól, ktorý zaznamenal v 18. minúte domáci obranca Oliver Ekman-Larsson. Halák si do štatistík zapísal 28 úspešných zásahov.

Toronto Maple Leafs s obrancom Martinom Marinčinom zdolalo Los Angeles Kings 5:0, keď sa shutoutom blysol Jonathan Bernier. Až osem striel na neho vyslal krídelník "kráľov" Marián Gáborík, ale neuspel ani raz a v zápase nazbieral aj štyri mínusové body. Marinčin zaznamenal jednu strelu.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Franson (Eichel, E. Kane), 57. O'Reilly (Reinhart, McCabe) – 7. Rasmussen (Rozsíval), 60. P. Kane (Panarin, Keith), rozh. náj. P. Kane. Brankári: Johnson - Crawford, strely na bránku: 27:28, 18.870 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CALGARY FLAMES 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 2. Tarasenko (Gunnarsson, Steen), 4. Parayko (Tarasenko), 35. Lehterä (Steen, Tarasenko) – 44. Monahan (Giordano, Jooris), 57. Giordano (Backlund, Jones). Brankári: Elliott - Rämö, strely na bránku: 22:38, 18.163 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - LOS ANGELES KINGS 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Góly: 6. Komarov (Hunwick, Grabner), 44. Grabner (Kadri, Hunwick), 54. Grabner (Kadri, Komarov), 57. Komarov (Rielly, Grabner), 58. Froese (Boyes, Matthias). Brankári: Bernier - Enroth, strely na bránku: 34:26, 19.362 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - ANAHEIM DUCKS 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 56. Cammalleri (Stempniak, Severson) – 8. Stewart (Bieksa), 20. Kesler (Perry). Brankári: Kinkaid - Andersen, strely na bránku: 22:18, 16.514 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - CAROLINA HURRICANES 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 22. Malkin (Daley, Crosby) – 5. J. Staal (Faulk, Rask), 16. Liles (Pesce). Brankári: Murray - Ward, strely na bránku: 38:26, 18.590 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - PHILADELPHIA FLYERS 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Saad (Dubinsky, Connauton), 39. Murray (Foligno, Hartnell), rozh. náj. Dubinsky – 46. Laughton (Read, Schultz), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere). Brankári: Korpisalo - Mason, strely na bránku: 37:32, 14.030 divákov.

DALLAS STARS - MONTREAL CANADIENS 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 2. Spezza (Hemský), 22. Jamie Benn, 24. Sharp (Seguin, Spezza), 34. Seguin (Goligoski, Jamie Benn), 41. Jamie Benn (Sharp, Spezza), 45. Eaves (Fiddler) – 32. Carr (Fleischmann, Subban), 45. Byron (Flynn). Brankári: Niemi - Condon (45. Tokarski), strely na bránku: 27:23, 18.532 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MINNESOTA WILD 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 1. Forsberg (Weber, Ribeiro), 15. Ribeiro (Weber, Josi), 29. Neal (Järnkrök, Arvidsson) – 29. Parise (Scandella, Granlund), 49. Zucker (Koivu). Brankári: Rinne - Dubnyk, strely na bránku: 39:22, 17.117 divákov.

ARIZONA COYOTES - NEW YORK ISLANDERS 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Ekman-Larsson (Duclair, Rieder). Brankári: Domingue - HALÁK, strely na bránku: 29:25, 11.878 divákov.

COLORADO AVALANCHE - EDMONTON OILERS 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Comeau (Söderberg, Johnson), 17. Barrie (MacKinnon, Landeskog), 35. Holden (Mitchell), 48. Iginla (Tanguay), 57. Skille (McLeod, Barrie) - 43. SEKERA (Hall, Draisaitl). Brankári: Varlamov - Nilsson, strely na bránku: 29:40, 17.570 divákov.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 23:26 1 0 1 1 1 0

Marián Hossa (Chicago) 16:50 0 0 0 -1 1 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 18:06 0 0 0 -4 8 0

Martin Marinčin (Toronto) 13:07 0 0 0 0 1 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 58:55 1/29 96,6 /legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/