Adam Žampa nedokončil 1.kolo obrovského slalomu, na čele Hirscher

Adam Žampa Foto: TASR/AP

Beaver Creek 6. decembra (TASR) - Slovenskí lyžiari Adam a Andreas Žampovci nedokončili 1. kolo obrovského slalomu Svetového pohára v Beaver Creek.

Adam Žampa vypadol v americkom stredisku krátko pred tretím medzičasom, po druhom mu patrila priebežná 25. priečka so stratou necelej sekundy na vedúceho Rakúšana Marcela Hirschera. Andreas Žampa skončil krátko pred druhým medzičasom.

Hirscher, ktorý nečakane vyhral sobotňajší super-G, bol o 15 stotín rýchlejší ako Švajčiar Stefan Luitz. Na tretej priečke sa usadil skúsený Švéd Andre Myhrer (+0,34). Po chybe na vnútornej lyži vypadol domáci favorit Ted Ligety, ktorý mal na úvodných dvoch medzičasoch najrýchlejší čas. Nástrahy náročnej zľadovatenej trate nezvládli ani Francúzi Alexis Pinturault a Thomas Fanara. Pre črevnú virózu rovnako ako v sobotu chýbal na štarte Nór Aksel Lund Svindal.