Bayern s prvou ligovou prehrou, v Mönchengladbachu padol 1:3

Futbalisti Bayernu naposledy v najvyššej domácej súťaži prehrali 16. mája.

Futbalisti Mönchengladbachu sa tešia po strelení gólu Larsa Stindla v zápase 15. kola nemeckej Bundesligy Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov v Mönchengladbachu 5. decembra 2015. Foto: TASR/AP

Berlín 5. decembra (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov prišli v prebiehajúcej sezóne o ligovú neporaziteľnosť. V sobotňajšom dueli 15. kola im prvú prehru v ročníku pripravila Borussia Mönchengladbach, ktorá tromi gólmi v rozpätí štrnástich minút druhého polčasu "sfúkla" úradujúceho majstra a triumfovala 3:1. Do zostavy Bayernu sa po takmer trištvrte roku vrátil krídelník Franck Ribery a v 81. minúte sa postaral o čestný úspech hostí.

"Bavori" mali úvod zápasu v Mönchengladbachu jasne vo svojich rukách. Do polčasu však spálili niekoľko stopercentných šancí a po zmene strán pykali. Na radosť zaplneného Borussia-Parku poslal domácich do vedenia v 54. minúte Oscar Wendt, následne na neho nadviazali Lars Stindl s Fabianom Johnsonom a Mönchengladbach bol blízko k prekvapivo jasnému triumfu. O radosť ho neobral ani Ribery, ktorý v závere už len korigoval na konečných 3:1.

Bayern naposledy v najvyššej domácej súťaži prehral 16. mája, keď v závere uplynulej sezóny podľahol domácemu Freiburgu 1:2. Naopak, Mönchengladbach natiahol sériu bez prehry vo všetkých súťažiach vrátane Ligy majstrov na 13 stretnutí.

Večerný šláger medzi VfL Wolfsburg a Borussiou Dortmund mal mimoriadne dramatickú dohru. Na vedúci gól Marca Reusa z prvého polčasu odpovedali domáci až v 91. minúte, keď premenil penaltu Ricardo Rodriguez. Dortmund však deľbu bodov nepripustil a v tretej minúte nadstavenia mu tri body zaistil Šindži Kagawa. Na vedúci Bayern stráca po sobote päť bodov.

Bundesliga - 15. kolo:

Hamburger SV - 1. FSV Mainz 05 1:3 (0:1)

Góly: 90. Djourou - 16. a 51. Samperio, 76. Clemens, 51.698 divákov.

Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Góly: 7. Darid, 60. Brooks - 29. Javier Hernandez. ČK: 17. Boenisch (Leverkusen), 41.819 divákov.

FC Ingolstadt 04 - TSG Hoffenheim 1:1 (0:0)

Góly: 66. Roger - 90.+6 Uth, 15.000 divákov.

1. FC Kolín - FC Augsburg 0:1 (0:0)

Gól: 64. Bobadila, 45.500 divákov.