Procházková nepostúpila v Ruke z kvalifikácie šprintu

V dopoludňajšej kvalifikácii obsadila na 1,4 km trati 62. priečku, keď za víťaznou Nórkou Maiken Caspersen Fallovou zaostala o 20,42 s. Od postupovej tridsiatky ju delilo 9,43 s.

Alena Procházková, archívna snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Kuusamo 27. novembra (TASR) - Ani jednému z dvojice slovenských reprezentantov v behu na lyžiach sa na úvodnom podujatí sezóny Svetového pohára 2015/2016 vo fínskom stredisku Ruka nepodarilo postúpiť z kvalifikácie šprintu klasickou technikou.

V ženskom šprinte obsadila Alena Procházková na 1,4 km trati 62. priečku, keď za víťazkou kvalifikácie Nórkou Maiken Caspersen Fallovou zaostala o 20,42 sekundy. Od postupovej tridsiatky ju delilo 9,43 s.

V sezónnej ouvertúre neďaleko severného polárneho kruhu sa predstavil aj Slovák Peter Mlynár, ktorý v kvalifikácii šprintu mužov skončil na 71. mieste. Na víťazného Paala Golberga z Nórska stratil 14,49 s, k postupu mu chýbalo 5,5 s.

Hlavná súťaž je na programe od 12.15 SEČ.