NHL: Gáborík s Kings prehral v Caroline, Halák nechytal

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali na ľade Montrealu 2:4.

Tréner Los Angeles Darryl Sutter počas zápasu Foto: TASR/AP

New York 23. novembra (TASR) - Hokejisti Los Angeles prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade Caroliny 3:4. O triumfe domácich rozhodli dva presilovkové góly obrancu Justina Faulka. V drese hostí odohral slovenský útočník Marián Gáborík vyše 12 minút, nebodoval v treťom stretnutí v rade a do štatistík si zapísal dve strely.

Hurricanes si v zápase vypracovali trojgólový náskok, no Kings zásluhou dvoch presných zásahov Anžeho Kopitara znížili na 3:4 a v závere bola z toho ešte poriadna dráma. Domáci však vedenie udržali a pretrhli tak sériu piatich prehier. "Víťazstvo nám dodá sebavedomie, aj v presilovkách, aj pri udržiavaní náskoku v tretej tretine. Je vždy pekné, keď ste odmenení za tvrdú prácu," vyslovil sa pre zámorské médiá krídelník "hurikánov" Kris Versteeg, ktorý prispel k výhre dvomi asistenciami. Carolina vstupovala do stretnutia ako tím s najnižším počtom strelených gólov, no dokázala po druhý raz v sezóne skórovať v jednom zápase viac ako trikrát. Skóre otvoril svojím premiérovým gólom v profilige nováčik Brett Pesce, ktorého tečovaná delovka skončila za chrbtom Jonathana Quicka. "Určite ma čaká v mobile niekoľko esemesiek od mojich rodičov. Vždy ma podporovali, sú tí prví, ktorým musím poďakovať," vyznal sa po zápase 21-ročný obranca. Quicka nahradil po štyroch góloch v bránke "kráľov" Švéd Jhonas Enroth, ktorý už z ôsmich striel neinkasoval. Domáci tím dohral zápas bez útočníka Nathana Gerbeho, ktorý po tvrdom náraze od Kylea Clifforda opustil ľadovú plochu so zranením pravej nohy už v úvodnej tretine.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali na ľade Montrealu 2:4. V Bell Centre dostal v bránke hostí šancu Thomas Greiss, ktorý dostal tri góly z 26 striel. Islanders síce viedli, ale domáci napriek tomu, že stratili krídelníka Brendana Gallaghera, ktorý si zlomil dva prsty pri zblokovaní strely súpera a musí na operáciu, duel otočili. Za stavu 2:2 v závere tretej tretiny rozhodol Alex Galchenyuk a Max Pacioretty deväť sekúnd pred koncom upravil na konečný stav do prázdnej brány. Domácich hráčov po stretnutí tešil gólový obrat, no mrzela strata Gallaghera. "Je významnou súčasťou nášho tímu, patrí medzi ťahúňov mužstva. Bude nám chýbať. No musíme si poradiť aj bez neho, máme dostatočne široký káder na to, aby sme dieru v zostave zaplátali," vyslovil sa brankár Canadiens Carey Price, ktorý mal 21 úspešných zákrokov. "Habs" vyhrali všetky tri vzájomné zápasy s Islanders v tejto sezóne, viac ich už medzi sebou neodohrajú. Počítajúc aj minulý ročník "ostrovania" prehrali s Canadiens už šesť zápasov v rade a deväť z posledných desiatich.

V ďalšom zápase New Jersey zvíťazilo na ľade Vancouveru aj zásluhou gólu a dvoch asistencií Mikea Cammalleriho 3:2. Brankár Devils Cory Schneider sa prvýkrát od svojho trejdu z Vancouveru do New Jersey v roku 2013 predstavil v Rogers Aréne a podarilo sa mu 36 zákrokmi doviesť "diablov" k víťazstvu. "Vancouver je stále akoby mojím druhým domovom. Cítim sa tu veľmi prirodzene, no na druhej strane ma hreje víťazstvo a pocit, že sme Canucks zdolali," povedal Schneider.

San Jose vyhralo v Columbuse 5:3 a prvýkrát v klubových dejinách tak zaznamenalo bilanciu 6 výhier zo 6 zápasov na "tripe" na klziskách súperov. Blue Jackets viedli ešte 14 minút pred koncom 3:1, sľubný náskok však trestuhodne pustili z rúk. "Je to veľmi pôsobivé," povedal o rekordnej sérii útočník "žralokov" Joel Ward, ktorý sa na víťazstve podieľal dvomi asistenciami. "Nikdy som nebol súčasťou niečoho podobného. Ani vo videohre som nič také nezažil."

výsledky:

CAROLINA HURRICANES - LOS ANGELES KINGS 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Góly: 4. Pesce (Malone), 22. Skinner (Versteeg, Pesce), 25. Faulk (Lindholm, Versteeg), 38. Faulk (Hanifin, Rask) - 34. Brown (z tr. strieľania), 34. Kopitar, 50. Kopitar (Doughty, Muzzin). Brankári: Ward - Quick (41. Enroth), strely na bránku: 29:29, 10.154 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - NEW JERSEY DEVILS 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 48. H. Sedin (D. Sedin), 60. Vrbata (Horvat, Edler) - 22. Cammalleri (Palmieri, Zajac), 42. Greene (Cammalleri, Stempniak), 50. Henrique (Cammalleri, Larsson). Brankári: Markström - Schneider, strely na bránku: 38:22, 18.268 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 30. Desharnais (Weise, Subban), 35. Fleischmann, 57. Galchenyuk (Subban, Markov), 60. Pacioretty (Plekanec) - 19. Tavares (Okposo, Hamonic), 52. Lee (Bailey, Grabovskij). Brankári: Price - Greiss, strely na bránku: 27:23, 21.288 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - SAN JOSE SHARKS 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)

Góly: 26. Johansen (Rychel, Anderson), 27. Jenner (Karlsson, Saad), 42. Atkinson (Foligno, Hartnell) - 17. Marleau (Donskoi, Ward), 47. Pavelski (Braun, Vlasic), 52. Burns (Ward, Marleau), 54. Dillon (Tierney), 59. Pavelski. Brankári: Bobrovskij - Stalock, strely na bránku: 31:29, 13.397 divákov.

Slovák v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 12:36 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/