Manchester United zvíťazil vo Watforde vlastným gólom Deeneyho

Červení diabli sa vďaka trojbodovému zisku vyšvihli na čelo tabuľky, priebežne majú o bod viac ako druhý Manchester City.

Na snímke vpravo hráč United Memphis Depay strieľa gól v zápase 13. kola anglickej futbalovej Premier League Watford FC - Manchester United (1:2) v sobotu 21. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Londýn 21. novembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v úvodnom sobotňajšom dueli 13. kola Premier League na trávniku nováčika súťaže Watford FC 2:1. Zisk troch bodov si zabezpečili až v 91. minúte stretnutia, keď si v sklze nešťastne zrazil loptu do siete Troy Deeney. Domáci stredopoliar pritom len niekoľko okamihov predtým vyrovnal z penalty na 1:1. "Červení diabli" sa vďaka trojbodovému zisku vyšvihli na čelo tabuľky, priebežne majú o bod viac ako druhý Manchester City.

Favorit začal aktívnejšie, kombinačne na trávniku dominoval a už po jedenástich minútach sa ujal vedenia. Ander Herrera poslal sprava center do šestnástky, kde sa medzi dvomi brániacimi hráčmi ideálne zorientoval Depay a ľavačkou skóroval. V ďalšom priebehu United kontrolovali tesný náskok, avšak v druhom polčase svoju situáciu nezvládli a dostali sa pod tlak.

Niekoľkými výbornými zákrokmi ich podržal David de Gea, ktorý potvrdil svoju pozičnú dominanciu na bránkovej čiare. V 87. minúte po súboji s Rojom spadol v šestnástke Ighalo a Deeney nariadenú penaltu premenil. Favorit však v závere zvýšil nápor a odmenou mu bol víťazný gól v 91. minúte. Po obliehaní domácej brány Gomes vyrazil loptu len pred Schweinsteigera, ktorý ju z veľkého uhla poslal späť do "ohňa" a Denney ju v sklze nešťastne poslal do siete.