NHL: Tatar prispel gólom k triumfu Detroitu, Haláka vystriedali

Halák odchytal proti svojmu bývalému tímu iba prvú tretinu, v ktorej inkasoval tri góly.

Brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) v zápase proti Montrealu 21. novembra 2015. Foto: TASR/AP Photo

New York 21. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL gólom k triumfu Detroitu nad Los Angeles 3:2. New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Montrealom Canadiens 3:5. Halák odchytal proti svojmu bývalému tímu iba prvú tretinu, v ktorej inkasoval tri góly.

Chicago v zostave s Mariánom Hossom prehralo na ľade Calgary 1:2 po predĺžení, v zostave hostí chýbal pre chorobu ďalší slovenský útočník Marko Daňo. Chrípka vyradila z hry aj slovenského obrancu Andreja Sekeru, ktorý vynechal prvý zápas v sezóne. Jeho Edmonton si doma suverénne poradil s New Jersey 5:1, keď sa zhodnou bilanciou 1+2 prezentovali Leon Draisaitl a Taylor Hall. Toronto s Martinom Marinčinom uspelo v Caroline 2:1 po nájazdoch.

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES – TORONTO MAPLE LEAFS 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 48. Malone (Faulk, Versteeg) – 57. Kadri (Komarov, Van Riemsdyk), rozh. nájazd Lupul. Brankári: Ward - Reimer, strely na bránku: 34:25, 10.327 divákov

COLUMBUS BLUE JACKETS – NASHVILLE PREDATORS 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Campbell (Rychel, Anderson), 5. Johansen (Jenner, Murray), 26. Jenner (Johansen, Saad), 60. Hartnell (Aktinson, Foligno). Brankári: Bobrovskij - Rinne, strely na bránku: 18:39, 13.584 divákov

DETROIT RED WINGS – LOS ANGELES KINGS 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 15. TATAR (Abdelkader, Zetterberg), 24. Green, 27. Larkin (Abdelkader, Zetterberg) – 17. Carter (Kopitar, Martinez), 31. Carter (Toffoli, Muzzin). Brankári: Mrázek - Enroth, strely na bránku: 29:37, 20.027 divákov

NEW YORK ISLANDERS – MONTREAL CANADIENS 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Nelson (Tavares, Okposo), 21. Hamonic (Nielsen, Lee), 48. Nelson (Bailey) – 3. Petry (Flynn, Siomin), 13. Fleischmann (Desharnais), 19. Beaulieu (Galchenyuk, Smith-Pelly), 35. Petry (Beaulieu, Weise), 60. Gallagher (Plekanec). Brankári: HALÁK (21. Greiss) - Price, strely na bránku: 36:28, 15.171 divákov

CALGARY FLAMES – CHICAGO BLACKHAWKS 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly. 16. Monahan (Russell, Gaudreau), 62. Gaudreau – 17. Anisimov (Seabrook, Kane). Brankári: Rämö - Darling, strely na bránku: 37:19, 19.289 divákov

EDMONTON OILERS – NEW JERSEY DEVILS 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 7. Draisaitl (Hall, Davidson), 28. Klefbom (Purcell, Draisaitl), 44. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 54. Letestu, 58. Hall (Draisaitl) – 27. Palmieri (Schlemko, Zajac). Strely na bránku: 27:20, brankári: Nilsson - Kinkaid, 16.839 divákov

Slováci v akcii

Tomáš Tatar (Detroit) 13:06 1 0 1 0 3 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 12:53 0 0 0 0 2 6

Marián Hossa (Chicago) 15:40 0 0 0 0 1 0

Martin Marinčin (Toronto) 9:45 0 0 0 0 0 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 20:00 3/11 72,7

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. Brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/