Sekera asistoval na víťazný gól Edmontonu v predĺžení

Na víťazný gól Teddyho Purcella prihrával slovenský obranca Andrej Sekera.

Andrej Sekera z Edmonton Oilers. Foto: TASR/AP

New York 12. novembra (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v noci na štvrtok na ľade Anaheimu Ducks 4:3 po predĺžení a dosiahli šiesty triumf v novej sezóne NHL. Na víťazný gól Teddyho Purcella v druhej minúte nadstaveného času prihrával slovenský obranca Andrej Sekera.

výsledky:

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 11. Perry (Rakell, Lindholm), 42. Horcoff (Fowler, Stewart), 47. Perry (Rakell, Vatanen) – 25. Draisaitl (Pouliot, Nurse), 46. Kelfbom (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 49. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hall), 62. Purcell (SEKERA, Nilsson). Brankári: Andersen - Nilsson, strely na bránku: 37:27, 16.505 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - MONTREAL CANADIENS 4:3 pp a sn (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)

Góly: 1. Dupuis (Crosby, Bennett), 20. Määttä (Kessel, Malkin), 54. Hörnqvist (Crosby, Letang), rozh. náj. Perron – 5. Markov (Subban, Plekanec), 28. Gallagher (Pacioretty), 35. Flynn (Mitchell, Subban). Brankári: Fleury (16.-18. Zatkoff) - Condon, strely na bránku: 34:38, 18.455 divákov.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 20:42 0 1 1 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/