Čajkovského gól nepomohol, Sparta v osemfinále skončila

V drese Sparty hrali ďalší slovenskí hokejisti - obranca Juraj Mikúš a útočníci Andrej Kudra s Lukášom Cingeľom.

Michal Čajkovský, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 10. novembra (TASR) - Hokejisti Sparty Praha prehrali v odvetnom zápase osemfinále druhej edície Ligy majstrov na ľade Kärpät Oulu 1:4 a zo súťaže vypadli. Doma pred týždňom zvíťazili "len" o dva góly 4:2. O jediný presný zásah pražského tímu sa zaslúžil slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý v 43. minúte znížil na 1:2. O postupe fínskeho majstra rozhodol v čase 59:11 Mika Pyorälä a odvrátil predĺženie.

V drese Sparty hrali ďalší slovenskí hokejisti - obranca Juraj Mikúš a útočníci Andrej Kudra s Lukášom Cingeľom. Postup do štvrťfinále si vybojovali aj hokejisti ďalšieho fínskeho klubu Lukko Rauma, ktorí potvrdili víťazstvo 2:1 z ľadu švédskeho Djurgardenu a rovnakým skóre vyhrali aj doma. Za stavu 1:1 potrebovali hostia gól, ale inkasovali pri hre bez brankára.