Tomáš Tatar prispel asistenciou k výhre Detroitu

Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou v nočnom zápase zámorskej NHL k triumfu jeho Detroitu na ľade Toronta 2:1 po predĺžení.

Útočník Tomáš Tatar, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. novembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou v nočnom zápase zámorskej NHL k triumfu jeho Detroitu na ľade Toronta 2:1 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný krídelník zaznamenal v 13 zápasoch deväť kanadských bodov.

sumáre:

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 24. J. Staal (E. Staal, Hainsey) - 30. Hemský (Sceviour, Fiddler), 52. Sharp (Seguin), 54. Faksa (Sceviour, Jordie Benn), 60. Demers. Brankári: Läck - Lehtonen, strely na bránku 31:28, 10.188 divákov

NEW JERSEY DEVILS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Stempniak, 18. Palmieri (Zajac), 19. Zajac (Severson, Stempniak), 28. Cammalleri (Severson, Palmieri) - 39. Kane (Gustafsson, Shaw), 59. Kero (Panarin, Teräväinen). Brankári: Schneider - Crawford (21. Darling), strely na bránku: 26:29, 16.514 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - DETROIT RED WINGS 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 17. Zetterberg (Larkin, Abdelkader), 63. Kindl (Pulkkinen, TATAR) - 59. Phaneuf (Bozak, Parenteau). Brankári: Reimer - Mrázek, strely na bránku: 33:24, 19.680 divákov

COLORADO AVALANCHE - NY RANGERS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 8. MacKinnon (Barrie) - 33. Stepan (Zuccarello, McDonagh), 34. Lindberg (McDonagh, Hayes). Brankári: Berra - Lundqvist, strely na bránku: 30:33, 17.818 divákov

EDMONTON OILERS - PITTSBURGH PENGUINS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Klefbom (Pouliot, Jakupov) - 30. Sprong (Cullen, Platonikov)50. Kessel (Letang, Crosby). Brankári: Nilsson - Zatkoff, strely na bránku: 28:33, 16.839 divákov

ANAHEIM DUCKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. Fowler (Perry, Getzlaf), 27. Maroon (Perry, Getzlaf), 49. Manson (Perry, Getzlaf), 60. Stoner - 30. Hartnell (Dubinsky, Savard), 60. Hartnell (Saad). Brankári: Andersen - McElhinney, strely na bránku: 34:36, 17.174 divákov

Slováci v akcii:

Marko Daňo (Chicago) 0 0 0 1 0 0

Andrej Sekera (Edmonton) 0 0 0 -1 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 0 1 1 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/