Real Madrid uštedril Celte prvú prehru, vo Vigu vyhral v šlágri 3:1

O víťazstve hostí rozhodli Cristiano Ronaldo, Danilo a Marcelo.

Na snímke vľavo hráč Realu José Rodriguez a vpravo hráč Viga Hugo Mallo v súboji o loptu v zápase španielskej La Ligy RC Selta Vigo - Real Madrid vo Vigu 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Vigo 24. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom šlágri 9. kola Primera División na ihrisku Celty Vigo 3:1, čím si upevnili prvé miesto v tabuľke a natiahli sériu bez prehry. Celta prehrala vôbec prvý duel v sezóne. O víťazstve hostí rozhodli Cristiano Ronaldo, Danilo a Marcelo.

Real vstúpil do zápasu veľmi dobre. Už v 8. minúte si nabehol za obranu Vázquez a Cristiano Ronaldo po jeho nahrávke presnou strelou k bližšej žrdi otvoril skóre a dal svoj siedmy gól v sezóne Primera División. Domáci futbalisti potom zvýšili aktivitu a tlačili sa pred bránku Realu. Madridčanov však udržal vo vedení spoľahlivý brankár Keylor Navas. V momente, keď mala Celta navrch udreli hostia druhýkrát. Po prihrávke Jesého sa ocitol sám pred brankárom brazílsky pravý obranca Danilo a bez zaváhania strelil svoj premiérový gól v drese "bieleho baletu". Pred prestávkou sa ešte do dvoch šancí dostal domáci Nolito, ale výborného Navasa neprekonal.

Po zmene strán skomplikoval domácim cestu za dobrým výsledkom Gustavo Cabral, ktorý odišiel v 56. minúte po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. Real mal v početnej výhode viac šancí na to, aby zvýšil svoj náskok, ale Ronaldo a neskôr aj Isco svoje šance nepremenili a napokon sa ešte strachovali o víťazstvo. V 85. minúte totiž parádnou strelou do horného roku Navasovej bránky znížil na 1:2 aktívny Nolito a vlial domácim nádej. V zúfalom tlaku sa však do brejku dostali hostia a triumf Realu postil v 95. minúte Marcelo.

sumár - Primera División - 9. kolo:

Celta Vigo - Real Madrid 1:3 (0:2)

Góly: 85. Nolito - 8. Ronaldo, 23. Danilo, 90+5. Marcelo, ČK: 56. Cabral (Celta), 18.000 divákov.

Granada CF - Betis Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 3. Foulquier - 40. Castro (z 11 m), 18.292 divákov.