Bayern natiahol víťaznú sériu na 10 zápasov a má 1000. triumf v lige

Bayern od začiatku na ihrisku dominoval, hostia odolávali len do 35. minúty, keď sa presadil pri jeho návrate po zranení Arjen Robben.

Na snímke vľavo hráč Bayernu Arjen Robben oslavuje gól v zápase nemeckej bundesligy FC Bayern Mníchov - FC Kolín v Mníchove 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Mníchov 24. októbra (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli rekordnú sériu ligových víťazstiev na 10 zápasov. "Bavori" v sobotňajšom zápase 10. kola nemeckej Bundesligy zdolali 1. FC Köln hladko 4:0. V drese hostí prišiel na ihrisko v 75. minúte slovenský reprezentačný stredopoliar Dušan Švento. Pre Bavorov je to tiež jubilejné 1000. víťazstvo v Bundeslige.

Bayern od začiatku na ihrisku dominoval, hostia odolávali len do 35. minúty, keď sa presadil pri jeho návrate po zranení Arjen Robben a o päť minút zvýšil na 2:0 Arturo Vidal. V druhom polčase potešil 75.000 divákov v Allianz Arene aj najlepší strelec súťaže Robert Lewandowski, ktorý dal svoj 13. bundesligový gól v sezóne a skóre uzavrel z pokutového kopu Thomas Müller.

Veľkú drámu videli v Leverkusene, kde padlo v druhom polčase sedem gólov a takmer sa zrodilo prekvapenie. Stuttgart viedol v 60. minúte po zásahu Lukasa Ruppa 3:1, ale favorizovaný Bayer napokon duel otočil. V priebehu dvoch minút od 70. do 72. vyrovnali Sebastian Boenisch a Javier Hernandez a obrat zavŕšil Admir Mehmedi. Účastník Ligy majstrov VfL Wolfsburg vydrel tesné víťazstvo na ihrisku Darmstadtu, keď v 78. minúte strelil jediný gól zápasu Daniel Caligiuri.

Aj v ďalších dueloch sa darilo hosťom. Hannover neudržal vedenie nad Frankfurtom a o víťazstve Eintrachtu rozhodol dvomi gólmi v rozpätí deviatich minút 19-ročný stredopoliar Marc Stendera. Z tretieho víťazstva v sezóne sa tešili futbalisti Werderu Brémy, ktorí zvíťazili v Mainzi 3:1. O triumfe rozhodli tromi gólmi v závere prvého polčasu.

Bundesliga, 10. kolo - sobota:

Bayern Mníchov – 1. FC Köln 4:0 (2:0)

Góly: 35. Robben, 40. Vidal, 62. Lewandowski, 76. Müller (z 11 m), 75.000 (vypredané)

/D. Švento (Kolín) nastúpil v 75. min./

Bayer Leverkusen – VfB Stuttgart 4:3 (0:0)

Góly: 58. Bellarabi, 70. Boenisch, 72. Hernandez, 89. Mehmedi - 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp, 30.100 divákov.

Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)

Góly: 51. Klaus - 57. a 66. Stendera, 44.200 divákov.

1. FSV Mainz 05 – Werder Brémy 1:3 (0:3)

Góly: 90. Muto - 39. a 44. Ujah, 45+3. Bartels, 30.837 divákov.

SV Darmstadt 98 – VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)

Gól: 78. Caligiuri, 15.800 divákov.

FC Ingolstadt 04 - Hertha Berlín 0:1 (0:1)

Gól: 10. Weiser, 15.000 divákov.