Rinaldo sa vyhol trestu za zákrok na Couturiera

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť po preštudovaní videozáznamu potvrdilo verdikt rozhodcov, no rozhodlo sa útočníka Bruins ďalej nepotrestať.

Na archívnej snímke slovenský brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders odráža puk, sledujú ho obranca Travis Hamonic (3) z New Yorku Islanders a center Zac Rinaldo (36) z Philadelphie Flyers v zápase zámorskej NHL 19. januára 2015 v Uniondale. Foto: TASR/AP

New York 23. októbra (TASR) - Hokejista Bostonu Zac Rinaldo sa vyhol disciplinárnemu trestu za zákrok na Seana Couturiera v stredajšom zápase NHL s Philadelphiou. Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť po preštudovaní videozáznamu potvrdilo verdikt rozhodcov, no rozhodlo sa útočníka Bruins ďalej nepotrestať, informovali zámorské médiá.

Rinaldo na konci prvej tretiny nešiel v útočnom pásme po puku, ale si to nasmeroval popri mantineli k nič netušiacemu Couturierovi, ktorého nešetrne zasiahol ramenom do oblasti tváre. Center Flyers sa zložil k ľadu, kde mu musel prísť na pomoc klubový lekár. Nakoniec odišiel do šatne a do hry sa už nevrátil. Rinaldo takisto zápas nedohral, keď za hrubý faul dostal od rozhodcov trest na 5 min + DKZ. Domáci Boston napokon podľahol Philadelphii 4:5 po predĺžení.