Piešťany vyhrali nad Košicami 2:1 po samostatných nájazdoch

V samostatných nájazdoch uspel iba domáci Brancis, ktorý zabezpečil pre domácich zaslúžený triumf nad úradujúcim majstrom.

Na snímke zľava Matej Svetlík (ŠHK 37 Piešťany) a Peter Bartoš (HC Košice) v zápase hokejovej Tipsport ligy medzi ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 20. októbra 2015 v Piešťanoch. Foto: TASR - Martin Palkovič

Piešťany 20. októbra (TASR) - Hostia pod vedením staronového trénera Rostislava Čadu ešte neprehrali a v Piešťanoch chceli dosiahnuť tretie víťazstvo v sezóne. Proti však bola domáca obrana na čele s brankárom Rybárom, ktorý si dve tretiny držal čisté konto a zlikvidoval aj trestné strieľanie z hokejky Lapšanského.

Po opatrnom úvode mali prvú vážnejšiu šancu domáci, ale Petráš po Šimíčkovej prihrávke mieril len do žŕdky. Následne na druhej strane nevyužil sľubnú príležitosť Lapšanský. Skóre sa menilo 17 sekúnd pred koncom prvého dejstva. Buly vyhral Brancis, prihral za seba Balejovi a ten rýchlym švihom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0.

V druhom dejstve pokračoval súboj strelcov s oboma brankármi. Rybár dvakrát uspel proti Lapšanskému, na druhej strane Kučeru v dvoch šanciach vychytal Riečický. Domáci mohli zvýšiť vedenie v 38. minúte, ale Petráš dlho váhal so strelou.

V záverečnej tretine si Košičania vytvorili tlak, ale Rybára nevedeli prekonať. Podarilo sa im to až v 59. minúte, keď po peknej spolupráci Šedivého s Bartánusom skóroval Šoltés. Hostia mohli vzápätí streliť víťazný gól, ale Rybár zachránil po strele Dudáša. V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch uspel iba domáci Brancis, ktorý zabezpečil pre domácich zaslúžený triumf nad úradujúcim majstrom.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Balej (Brancis), rozh. sam. nájazd Brancis - 59. Šoltés (Bartánus, Šedivý). Rozhodovali: Mullner - Junek, Stanzel, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1071 divákov