Piešťany nestačili na Banskú Bystricu 1:3

Tlak hosťujúcich „baranov“ stačil na ďalšie víťazstvo.

Na snímke útočník Juraj Majdan (Banská Bystrica) strelil poisťujúci gól Foto: TASR/Branislav Račko

Piešťany 16. októbra (TASR) - Prvé dejstvo bolo s výnimkou chvíľkových pasáží najmä súbojom dobiedzajúcich Bystričanov proti domácemu brankárovi Košarišťanovi. Domáci ohrozili Corbeila v dvoch presilových hrách, ale neúspešne. Hostia zasa nahadzovali puky pred Košarišťana a snažili sa dorážať, z toho vyplynul aj drvivý tlak "baranov", no v prvej dvadsaťminútovke gól nepadol.

Druhé dejstvo malo rovnaký obraz, ako to prvé, s tým rozdielom, že po 69 sekundách hry nahodil na Košarišťana puk Matoušek, domáci gólman ho vyrazil nad seba a pohotový Zigo vo vzduchu zakončil – 0:1. V 25. minúte vychytal Košarišťan v tutovke Jankoviča, keď sa stihol presunúť. V závere tretiny mohli domáci vyrovnať, ale Šimičkové nahodenie tečoval beluš iba priamo do Corbeila.

V tretej časti hry začali domáci viac hrýzť a dočkali sa vyrovnania. V presilovej hre zakombinovala dvojica Holovič – Ručkay a ich prácu využil Brňák – 1:1. "Barani" mohli opäť strhnúť vedenie na svoju stranu vo viac ako minútovej presilovke o dvoch hráčov, no neuspeli. V početnej výhode neuspeli ani domáci, a tak sa rozhodlo v posledných sekundách. Najskôr sa zblokovaná prihrávka dostala až pred Košarišťana a osamotený Hudec ho strelou pomedzi nohy prekonal – 1:2. Domáci následne vrhli všetko do útoku, pustili sa s hosťami do otvoreného hokeja a Majdan po individuálnom prieniku bekhendom spečatil víťazstvo B. Bystrice.

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 44. Brňák (Ručkay, Holovič) - 22. Zigo (Matoušek), 59. Hudec (Rosandič, Galamboš), 60. Majdan (Handlovský, Kytnár). Rozhodovali: Snášel - Korba, Rovenský, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1269 divákov