Dunajská Streda vyhrala v Senici 3:2

Záhorákom sa podarilo dostať do vedenia v 14. minúte, keď Hromada dostal výbornú prihrávku od Kleca za obranu, loptu si spracoval a strelou k pravej žrdi prekonal Tujvela.

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Senica 4. októbra (TASR) - Už v 6. minúte sa domáci dostali do nebezpečnej pozície, ale Hladíkovu hlavičku do dolného rohu Tujvel kryl. O malú chvíľu na druhej strane nepríjemnú tvrdú strelu Straku Junas výborne vyrazil na roh. Záhorákom sa podarilo dostať do vedenia v 14. minúte, keď Hromada dostal výbornú prihrávku od Kleca za obranu, loptu si spracoval a strelou k pravej žrdi prekonal Tujvela.

Hostia potom pridali na aktivite, mali loptu častejšie na svojich kopačkách a v 27. minúte sa im podarilo vyrovnať. Brašeň vysunul Štepanovského, ten unikol senickej obrane a Junasa prestrelil. V 34. minúte Seničania opäť strhli vedenie na svoju stranu. Klec vysunul Hromadu, ten na loptu už nedočiahol, ale po zaváhaní brankára Tujvela ju poslal do prázdnej bránky minuloročný najlepší strelec Kalabiška. Bol to pre neho prvý tohtosezónny gól.

V 2. polčase boli hostia agresívnejší, rýchlejší a Seničania sa väčšinou iba bránili. V 51. minúte Ľuptákovu delovku Junas pekne vyrazil. V 60. minúte sa dostal do gólovej šance Seničan Hladík, po priamom kope Dolného z ideálnej pozície však zle trafil loptu. Hostia chceli vyrovnať a podarilo sa im to v 61. minúte. Brašeň dostal až priveľa priestoru v šestnástke a technickou strelou k pravej žrdi dal na 2:2. Druhý gól priniesol priveľa emócií a nervozity, čo vyústilo v 69. minúte do vylúčenia hosťujúceho Szarku za urážku rohodcu. Záhoráci však presilovku o jedného hráča nevedeli využiť. Nedostali sa do súvislejšieho tlaku, čo chcel zmeniť aj tréner Sabo, keď v obrane nechal iba troch hréčov. To využívali hostia na rýchle protiútoky.

V 78. minúte nali Záhoráci poslednú možnosť na strelenie gólu, keď po prihrávke Krča bol v dobrej pozícii Klec, mieril však vedľa brány. V 81. minúte po jednom z rýchlych protiútokov hostí bol v šanci striedajúci Polievka, mieril však vedľa senickej brány. Otvorenú senickú obranu potrestali hostia v 85. minúte, keď po dlhom pase si Brašeň prevzal loptu, obišiel brániaceho hráča a strelou k pravej žrdi prekonal Junasa tretíkrát. Mladé mužstvo Senice sa nezmohlo na väčší tlak, a tak v nervóznom a emotívnom zápase zvíťazili hostia z Dunajskej Stredy.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (2:1)

Góly: 16. Hromada, 34. Kalabiška - 27. Štepanovský, 61. a 85. Brašeň

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pavlík, Hladík, Krč, Hušek, Dolný - Turňa, Kwin, Szarka, Polievka, Brašeň, Štepanovský, ČK: 69. Szarka za urážku rozhodcu, 1384 divákov.

zostavy a striedania:

FK Senica: Junas - Hladík (79. Cicman), Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - Klec, Komara (46. Varga), Hromada (69. Krč), Dolný - Kalabiška

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Turňa, Michalík (46. Ľupták), Kwin, Davis - Ljubičič - Štepanovský, Straka, Pambou (46. Polievka, 88. Asanovič), Brašeň - Szarka

Hlasy po zápase:

Dušan Vrťo, tréner Senice: „Gratulujem súperovi k trom bodom. Súper bol kombinačnejší, silnejší na lopte. Zlom zápasu nastal za stavu 2:1. Ivan Hladík mal šancu, ak by sme šli do vedenia 3:1, zápas by sa vyvíjal pre nás lepšie. Za stavu 2:2 sme chceli dať víťazný gól, preto sme hrali na troch obrancov. Nepodarilo sa nám to, naopak, inkasovali sme."

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: „Myslím si, že sme zápas vyhrali zaslúžene. Celých 90 minút sme chceli hrať futbal. Bolo cítiť, že posledné štyri zápasy sme nevyhrali a chýbalo nám trocha sebavedomia. Musím moje mužstvo pochváliť. Aj keď nás bolo na ihrisku o jedného menej, snažili sme sa hrať aktívne, chceli sme dať víťazný gól, čo sa nám nakoniec aj podarilo."

8 gólov: Matúš Bero (Trenčín)

6 gólov: Matej Jelič (Žilina), Ákos Szarka, Erik Pačinda (obaja Dunajská Streda), Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce)

5 gólov: Gino van Kessel (Trenčín), William Alves de Oliveira, Jaroslav Mihalík (obaja Žilina), Martin Jakubko (Ružomberok), Peter Sládek (Myjava)

4 góly: Michal Gašparík (Skalica), Andrej Lovás (Ružomberok), Tamás Priskin, Marko Milinkovič (obaja Slovan Bratislava), Milan Škriniar (Žilina), Peter Gál-Andrezly (Podbrezová)

3 góly: Róbert Vittek (Slovan Bratislava), Filip Hlohovský, Jozef Dolný, Jakub Hromada (všetci Senica), Mirzad Mehanovič (Podbrezová), Jakub Paur (Žilina), Mário Kurák, Ivan Lietava (obaja Skalica), Štefan Pekár (Myjava), Martin Mikovič (Trnava)

2 góly: Erik Sabo, David Alberto Depetris, Ivan Schranz (všetci Trnava), Frederik Bílovský, Erik Daniel (obaja Myjava), Noé Achille Kwin Amban, Branislav Ľupták, Jakub Brašeň (všetci Dunajská Streda), Peter Orávik (Zlaté Moravce), Ryan Koolwijk, David Guba, Ibrahim Rabiu (všetci Trenčín), Adam Zreľák (Slovan Bratislava), Roman Sabler, Ľuboš Kupčík (obaja Podbrezová), Martin Regáli, Stanislav Danko, Vernon de Marco Morlacchi (všetci Michalovce), Tomáš Ďubek, Michal Faško, Dominik Kružliak (všetci Ružomberok), Ľubomír Ulrich (Skalica), Miroslav Káčer László Bénes (obaja Žilina)

1 gól: Pavol Masaryk, Štefan Zošák (obaja Ružomberok), Peter Mazan, Daniel Šebesta (obaja Skalica), Milan Rundič, Aliko Mohammed Bala, Wesley Moraes Ferreira Da Silva, Mitchel Stuart Schet (všetci Trenčín), Tomáš Marček, Juraj Piroska, Tomáš Kóňa (všetci Myjava), Marin Glavaš, Josip Krznarič, Armando Mance, Mourukou Farras Bamba, Stefan Cebara, Toni Tipurič, Marques de Souza, Alen Ploj (všetci Zlaté Moravce), Kornel Saláta, Dávid Hudák, Nicolas Ezequiel Gorosito, Filip Oršula, Mauro Ezequiel Gonzalez (všetci Slovan Bratislava), Róbert Pillár, Samuel Mráz, Tomáš Komara, Michal Klec, Jan Kalabiška (všetci Senica), Michal Škvarka, Lukáš Čmelík, Ernest Olivier Mabouka Massousssi, Nikolas Špalek (všetci Žilina), Alen Milunovič, Blažej Vaščák, Mário Almaský, Juraj Pančík, Patrik Vajda, Milovan Kapor (všetci Podbrezová), Michal Hamuľak, Milan Šimčák, Martin Koscelník (všetci Michalovce), Jose Casado, Jakub Vojtuš, Marek Janečka, Aldo Omar Baez, Haris Harba, Boris Godál, Tomáš Majtán (všetci Trnava), Pape Macou Sarr, Peter Štepanovský (obaja Dunajská Streda)

Vlastné góly: Jakub Hromada (Senica), Milan Šimčák (Michalovce), Tomáš Marček (Myjava)