Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Chicaga, skóroval i Gáborík

Marián Hossa otvoril skóre v 33. minúte, keď domáci jeho zásluhou využili presilovú hru.

Na snímke Slovák Marián Hossa (druhý zľava) so spoluhráčmi oslavuje gól v tretej tretine prípravného zápasu pred novou sezónou NHL medzi tímami Chicago Blackhawks a Dallas Stars v sobotu 3. októbra 2015 v Chicagu. Foto: TASR/AP/Andrew A. Nelles

New York 4. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel dvoma gólmi k triumfe Chicaga Blackhawks nad Dallasom Stars (4:0) v sobotňajšom prípravnom zápase pred novou sezónou zámorskej NHL. Hossa otvoril skóre v 33. minúte, keď domáci jeho zásluhou využili presilovú hru. Svoj druhý gól zaznamenal v 57. minúte po asistencii od kapitána Jonathana Toewsa.

Do streleckej listiny sa zapísal aj Marián Gáborík. Slovenský útočník sa jedným gólom podieľal na výhre Los Angeles Kings nad Coloradom Avalanche 4:0. Gáborík uzavrel skóre zápasu, keď sa za bránkou dostal k stratenému puku a pohotovou strelou z kolien bekhendom prekonal Reta Berru.

Toronto prehralo doma s Detroitom 1:2. V zápase nastúpili traja slovenskí hokejisti. Za domácich Maple Leafs bol na ľade 10 minút a 47 sekúnd útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden strelecký pokus a dve minúty stráil na trestnej lavici. Obranca Martin Marinčin hral 17 minút a 15 sekúnd a raz vystrelil na bránku. V drese Red Wings nastúpil útočník Tomáš Jurčo, ktorý sa do štatistík nezapísal a zaznamenal mínusku. Na ľade bol 15 minút.

Edmonton prehral v kanadskom derby s Vancouverom 2:3, keď zápas rozhodol švédsky útočník Daniel Sedin. V drese domácich Oilers nastúpil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý bol na ľade viac ako 20 minút, ale nebodoval.