Piešťany vyhrali nad Martinom 5:2

Martin doplatil na nevyužité šance a v 58. minúte mu skompletizovaným hetrikom zasadil rozhodujúci úder Holovič.

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo.

Piešťany 27. septembra (TASR) - Po pomalšom úvode patril ďalší priebeh tretiny Piešťanom, ktoré viackrát zatlačili hostí pred Dzubinom a dočkali sa aj otváracieho gólu. Do Petrášovho odrazeného puku sa v 5. minúte oprel Filip a delovkou zblízka poslal "havranov" do vedenia. Hru následne rozhádzali vylúčenia a súvislejší tlak jedného z tímov prišiel až v 12. minúte. Prvá martinská formácia zavrela Piešťany pred bránkou, no Varga pri ľavej žŕdke nepretlačil puk za Rybára. Z tlaku hostí napokon, paradoxne, ťažili domáci, Filo vysunul Jakuba Ručkaya, ktorý efektným blafákom zvýšil na 2:0.

Úvod druhého dejstva patril Martinu, k čomu dopomohol vylúčením domáci krídelník Petráš. Hostia sa usadili v pásme, efektívne clonili pred Rybárom a Dírer z pravého kruhu znížil - 1:2. Následne oslabil "havranov" aj Holovič, Martin sa dostal do tempa, no o druhý gól ho obrala žŕdka po ďalšej strele Dírera. Piešťany sa ubránili a herná karta sa obrátila. V polovici duelu ešte Balej neuspel, ale v 36. minúte už Holovič áno, keď náprahom z pravého kruhu prestrelil Dzubinu. Domáci výsledok kontrolovali a 12 sekúnd pred klaksónom pridali aj štvrtý úspech, Brňákovu strelu od modrej tečoval do siete opäť Holovič.

Napriek pokojnému náskoku si Piešťanci v treťom dejstve sami skomplikovali život. Často zohrievali trestnú lavicu a dostali Martin späť do hry. V 46. minúte sa počas presilovky 5 proti 3 strelecky presadil Varga a Martin mal navrch. Výrazne zatlačil domácich, no niekoľkými skvelými zákrokmi sa blysol brankár Rybár. Ten v 52. minúte zneškodnil aj nebezpečný príklep Špirka a bol veľkou oporou svojho tímu. V závere sa nervozita vystupňovala, počet trestných minút narástol, keďže si to spolu rozdali aj domáci Gipters s hosťujúcim Kabáčom. Martin však doplatil na nevyužité šance a v 58. minúte mu skompletizovaným hetrikom zasadil rozhodujúci úder Holovič.

ŠHK 37 Piešťany - MHC Martin 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Filip (Šimíček, Petráš), 15. Ručkay (Hluch, Filo), 36. Holovič (Ručkay), 40. Holovič (Brňák, Ručkay), 59. Holovič (Ručkay, Filo) - 23. Dírer, 46. Varga (Špirko, Tabaček). Rozhodovali: Lauff - Bednár, Gavalier, vylúčení: 11:6 na 2 min., navyše Rybár (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1030 divákov