V šlágri Trenčín prehral so Žilinou 1:4

Zverenci domáceho trénera Martina Ševelu vedú tabuľku pred tímom jeho trénerského kolegu Adriána Guľu už len s dvojbodovým náskokom.

Tréner Trenčanov Martin Ševela (vpravo) kričí na rozhodcu. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 23. septembra (TASR) - V šlágri 10. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 na Sihoti prehrali hráči lídra a obhajcu AS Trenčín s vicemajstrom zo Žiliny 1:4. Zverenci domáceho lodivoda Martina Ševelu tak vedú tabuľku pred tímom jeho trénerského kolegu Adriána Guľu už len s dvojbodovým náskokom.

V nadpriemernom ligovom zápase síce domáci išli do vedenia v prvom dejstve po góle Matúša Bera, ale ešte do prestávky vyrovnal Jaroslav Mihalík. V druhom dejstve potom hostia gólmi Nicolasa Špaleka, Miroslava Káčera a Milana Škriniara strhli dôležitý triumf na svoju stranu. Záver bol zbytočne nervózny aj na ihrisku aj v hľadisku, v 86. minúte musel navyše po červenej karte predčasne z ihriska domáci Milan Rundič.

Súboj dvoch najlepších tímov uplynulej, resp. doposiaľ aj aktuálnej, sezóny začali oba tímy aktívne. Od začiatku sa hral zaujímavý duel vo vysokom tempe a s množstvom šancí. V 5. minúte sa zastreľoval Bero a jeho prudká strela preletela vedľa brány. O dve minúty na opačnej strane Čmelíkov center nedokázal do siete usmerniť hlavou William. V 10. minúte pred Van Kesselom loptu na poslednú chvíľku odpratala obranca. Po štvrťhodine rušného zápasu vystihol Koolwijk Volešákovu rozohrávku, ale Trenčania nedokázali potrestal chybu Žilinčanov.

Žilina mala stopercentnú šancu v 17. minúte, keď si z druhej vlny nabehol do šestnástky Káčer, ale jeho zakončenie po zemi minulo bránu. No o päť minút sa skóre už menilo. Van Kesselovu pokus vyrazil Volešák k Berovi a ten strelou z uhla dostal loptu za bránkovú čiaru. Po polhodine hry sa hosťom podarilo vyrovnať. Odrazenú loptu z hranice pokutového územia s prispením teču napálil do siete Mihalík a začínalo sa odznova. V 40. minúte mohol misky váh na stranu Trenčína nakloniť striedajúci Schet, ale iba poriadne natiahol Volešáka.

Kvalitný futbal pokračoval aj po prestávke. Oba tímy sa snažili čo najskôr streliť rozdielový gól. V 60. minúte zabudli Trenčania na zadné vrátka, Špalek sa od polovice ihriska sám rútil na Šemrinca a s prehľadom strelil vedúci gól Žiliny. O dve minúty zmrazil domáce tribúny Káčer, ktorý umiestnenou strelou k ľavej tyči upravil na 1:3. Trenčania stavili všetko na útok a v 70. minúte mohol ich šance na body definitívne zmariť Mihalík. Jeho technická strela skončila tesne nad bránou.

O malú chvíľu opečiatkoval ľavú tyč William. Desať minút pred koncom si hostia takmer strelili vlastný gól. Tečovanú loptu ale dokázal Volešák vytesniť mimo troch žrdí. V 87. minúte upravil na konečných 1:4 Škriniar. Záver zápasu sa dohrával zbytočne v nervóznej atmosfére.

AS Trenčín - MŠK Žilina 1:4 (1:1)

Góly: 22. Bero - 33. Mihalík, 60. Špalek, 62. Káčer, 87. Škriniar. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Koolwijk, Kleščík, Rundič – Škriniar, Paur, Hlohovský, ČK: 86. Rundič (Trenčín) po 2. ŽK, 3000 divákov.

Zostavy a striedania:

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek (82. Jančo), Kleščík, Rundič, Madu – Opatovský (68. Bala), Koolwijk, Guba (39. Schet) – Van Kessel, Wesley, Bero

MŠK Žilina: Volešák – Paur, Vavro, Škriniar, Mazan – Pečovský – Čmelík (59. Špalek), Bénes, Káčer (90. Škvarka), Mihalík (82. Hlohovský) - William