Chelsea bez Terryho zdolala oslabený Arsenal 2:0

Domácim pomohli k triumfu súperi, keďže dohrávali iba s deviatimi hráčmi.

Portugalský tréner Chelsea José Mourinho Foto: TASR/AP

Londýn 19. septembra (TASR) - Futbalisti Chelsea zvíťazili v sobotňajšom londýnskom derby 6. kola anglickej Premier League nad Arsenalom 2:0.

Domácim pomohli k triumfu súperi, keďže dohrávali iba s deviatimi hráčmi. V závere prvého polčasu videl červenú kartu obranca Gabriel a Chelsea využila presilovku v 53. minúte, keď sa po priamom kope hlavou presadil Kurt Zouma. V 79. minúte navyše musel po druhej žltej predčasne do šatne aj Santi Cazorla a "The Blues" pridali aj druhý gól. V prvej minúte nadstaveného času upravil na konečných 2:0 Eden Hazard.

Tréner domácich Jose Mourinho nezaradil do základnej zostavy kapitána Johna Terryho. Bolo to prvýkrát, čo portugalský kormidelník nezaradil tridsaťštyriročného stopéra do zostavy na ligový duel, aj keď bol zdravotne v poriadku a pripravený. Mourinho uviedol, že to bolo pre "taktické dôvody". "Mám troch stredných obrancov a všetkým verím rovnako. Prečítal som hru súpera a čo môže spraviť," uviedol kouč. V strede obrany Chelsea tak nastúpili Gary Cahill a Kurt Zouma.