Tréner Benitez o Ronaldovi: Už teraz je klubovou legendou

V historickej tabuľke mu v rámci najvyššej španielskej súťaže patrí štvrtá priečka za Lionelom Messim.

Na snímke portugalský útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo reaguje po zahodení gólovej šance v zápase 3. kola španielskej futbalovej Primera División Espanyol Barcelona - Real Madrid 12. septembra 2015. Ronaldo zaznamenal 5 gólov. Foto: TASR/AP

Madrid 13. septembra (TASR) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo opäť raz ukázal svoju výnimočnosť. V sobotňajšom zápase 3. kola španielskej Primera Division prispel k vysokej výhre Realu Madrid na ihrisku Espanyolu Barcelona piatimi gólmi. S celkovým počtom 230 presných zásahov je tak najlepším strelcom "bieleho baletu" v La Lige, keď prekonal Raula Gonzaleza i legendárneho Alfreda di Stefana.

V historickej tabuľke mu v rámci najvyššej španielskej súťaže patrí štvrtá priečka za Lionelom Messim (286), Zarrom (251) a Hugom Sánchezom (234). Kapitán portugalskej reprezentácie a úradujúci držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu planéty potreboval na 230 ligových gólov za Real iba 203 zápasov.

V sobotu Ronaldo v prvom polčase zaznamenal v priebehu 12 minút čistý hetrik. Päť presných zásahov v jednom zápase si pripísal na konto aj v minulej sezóne pri demontáži Granady (9:1). Tréner Realu Rafael Benitez po stretnutí pripomenul, že rodák z Madeiry má len 30 rokov. "Čísla hovoria sami za seba. Už teraz patrí medzi klubové legendy a to má ešte len tridsať rokov. Jeho gólový účet bude rásť a uvidíme, kde sa zastaví. Je to fenomenálny hráč," pochválil svojho zverenca Benitez.

Ronaldo neskóroval v prvých dvoch ligových zápasoch novej sezóny, ale sobotňajším výkonom umlčal kritikov. "Ľudia, ktorí mu vyčítali, že nedal góly v prvých dvoch zápasoch, nevedia o čom hovoria. Bolo len otázkou času, keď začne opäť skórovať. Som rád zaňho i za celý tím," dodal Benitez.