Trnava sa vytiahla. Na vynovenom štadióne porazila Žilinu

Víťazstvo domácich bolo nečakané, ale úplne zaslúžené.

Na snímke gólová radosť hráčov FC Spartak Trnava v zápase 7. kola Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MŠK Žilina v Trnave v nedeľu 30. augusta 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 30. augusta (TASR) - Domáci začali proti favorizovaným Žilinčanom nad očakávanie dobre a už v 3. minúte sa Janečka uvoľnil v šestnástke a strelou po zemi k ľavej žrdi prekonal Volešáka. V 7. minúte po peknej kombinačnej akcii vypálil Schranz tesne vedľa pravej žrde. Na strane domácich si zapísal ešte strelecký pokus v 14. minúte Baéz, ale o minútu neskôr prišla nečakaná situácia, keď brankár Kamenár fauloval pred šestnástkou Paura a rozhodca Vnuk mu ukazal červenú kartu. Žilinčania sa snažili presilovku využiť a v ďalšom priebehu sa presnými prihrávkami a kombinačnou hrou pokúšali ohroziť trnavskú bránu. K zakončeniu sa cez domácu obranu však dostávali iba ťažko. Za zmienku stoja dve šance: prvú v 35. minúte pri zakončení Mihálika zneškodnil brankár Jakubech a pri druhej v poslednej minúte 1. polčasu loptu Paura smerujúcu do opustenej brány stačil pred bránkovou čiarou odkopnúť Nikolič.

V úvode 2. polčasu mali dve príležitosti domáci, Vojtuš v dobrej pozícii nezakončil a o chvíľu žilinská obrana zblokovala nožničky Nikoliča. V ďalšom priebehu sa vyznamenal domáci brankár Jakubech, keď v 54. minúte vyboxoval strelu Pečovského a v 74. minúte kryl nebezpečnú hlavičku Jeliča. Po hodine hry neplatil gól Mihálika, pretože ho dosiahol z ofsajdovej pozície. Rekordná trnavská návšteva si zajasala v 76. minúte, keď do otvorenej žilinskej obrany unikol Halilovič a po jeho skvelej prihrávke neobsadený Baéz usmernil loptu do opustenej žilinskej brány. Žilinčania aj za stavu 2:0 neskladali zbrane, ale streliť gól im tentoraz v Trnave nebolo súdené. V 82. minúte hlavičkoval Škriniar vedľa brány a o 3 minúty neskôr po úniku Jeliča Mihálikovu loptu stačil brankár Jakubech vyraziť. Domáci mohli pridať aj tretí gól, keď sa s loptou dostal do šestnástky Majtán, ale krížnou strelou tesne minul žilinskú bránu. Víťazstvo domácich bolo nečakané, ale úplne zaslúžené.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 4. Janečka, 76. Baéz. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Čonka, Vojtuš - Jelič, ČK: 15. Kamenár za faul na Paura, 13.340 divákov.

Zostavy a striedania:

Spartak: Kamenár – Janečka, Nikolič, Godál, Čonka – Baéz (82. Casado) - Schranz (19. Jakubech), Halilovič, Mikovič, Mikinič (40. Vojtuš) – Majtán.

Žilina: Volešák – Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič - Pečovský, Škvarka (60. William) - Paur, Káčer, Mihálik – Jelič.

Hlasy po zápase:

Branislav Mráz, tréner Trnavy: "Dostali sme sa v úvode do vedenia a potom prišlo vylúčenie brankára. Tento okamih akoby našich hráčov zomkol. V druhom polčase pridali druhý gól a vybojovali si dôležité víťazstvo pre Trnavu."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dnes bolo v Trnave honosné otvorenie krásneho štadióna a s podporou divákov sme videli víťazstvo domácich 2:0."

Na snímke vpravo kapitán Trnavy Marek Janečka a hráč Žiliny Matej Jelić v zápase 7. kola Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MŠK Žilina v Trnave v nedeľu 30. augusta 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Na snímke vpravo hráč Trnavy Tomáš Mikinič a hráč Žiliny Martin Králik v zápase 7. kola Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MŠK Žilina v Trnave v nedeľu 30. augusta 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Na snímke fanúšikovia FC Spartak Trnava v zápase 7. kola Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MŠK Žilina v Trnave v nedeľu 30. augusta 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Na snímke vpravo dočasný tréner FC Spartak Trnava Branislav Mráz a asistent trénera Igor Bališ v zápase 7. kola Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MŠK Žilina v Trnave v nedeľu 30. augusta 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj