Komárno vyhralo v Prievidzi a získalo premiérový titul

Prievidza uspela aj v dvoch predchádzajúcich zápasoch.

Na snímke zľava Babatunde Alawoya (Komárno) a Michal Baťka (Prievidza) v siedmom zápase finále play off Eurovia SBL BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno, 16. mája 2015 v Prievidzi. Foto: TASR/Branislav Račko

Prievidza 16. mája (TASR) - Hráči MBK Rieker Com Therm Komárno sa stali šampiónmi slovenskej basketbalovej extraligy. V sobotňajšom rozhodujúcom siedmom stretnutí finále play off SBL triumfovali na palubovke BC Prievidza 78:68, celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy a získali premiérový majstrovský titul v klubovej histórii.

Prievidza uspela v dvoch predchádzajúcich zápasoch a sériu vyrovnala najmä vďaka tomu, že oboch prípadoch zachytila úvodný nápor Komárna a súperovi nedovolila sa dostať do výraznejšieho náskoku. V úvode rozhodujúceho zápasu však mali opäť navrch hráči MBK. Využili začiatočnú nervozitu domácich, trestali každú ich chybu a rýchlo si vytvorili dvojciferný náskok (10:20).

Ich hru opäť výborne dirigoval americký tvorca hry Bannister, ktorému vychádzali najmä kombinácie s jeho krajanom Alawoyom. Najväčšie problémy Prievidzi však robil Igrutinovič. Srbský legionár predviedol viacero pekných individuálnych akcií a v prvom polčase zaznamenal 16 bodov. Bol to on, ktorý v závere úvodnej štvrtiny zvýšil na 29:14 pre MBK. V druhom dejstve si hostia udržiavali pohodlný náskok. V 17. min svietil na ukazovateli skóre stav 27:39 a bolo jasné, že ak domáci v druhom polčase niečo nezmenia, titul bude oslavovať súper.

Po zmene strán nastúpili Prievidžania viac sústredení, spresnili kombinácie i zlepšili obranu, a to sa ukázalo aj na skóre. V 27. min Baťka doskočil neúspešný trestný hod Hovaňáka a znížil na rozdiel jediného koša. Po troch dejstvách viedlo Komárno 57:52 a záver sľuboval drámu. Päť minút pred záverečným klaksónom znížil Evans na 62:64, hostia však kontrovali sériou piatich bodov za sebou a prievidzskému koučovi Krajnovičovi nezostalo nič iné, ako si zobrať oddychový čas.

Nepomohlo, ruky a hlavy domácich zväzovala nervozita, čo bola voda na mlyn Komárnu. Dve minúty pred záverom zvýšil Bannister po dvoch trestných hodoch na 71:62 a o víťazovi bolo rozhodnuté. V zaplnenej prievidzskej hale napokon po výsledku 78:68 oslavovali svoj premiérový titul v klubovej histórii hráči Komárna.