Krasokorčuliar Kovtun bol po krátkom programe šiesty, potom exceloval

Rus Maxim Kovtun nadviazal v sérii Grand Prix ISU vo francúzskom Bordeaux na úspech z Čínskeho pohára.

Trojica najlepších v kategórii mužov na Trophée Erica Bomparda vo francúzskom Bordeaux - ďalšom podujatí série Grand Prix ISU. Zľava: strieborný Tacuki Mačida (Japonsko), zlatý Maxim Kovtun (Rusko) a bronzový Denis Ten (Kazachstan). Foto: TASR/AP

Bordeaux 23. novembra (TASR) - Dvojnásobná juniorská majsterka sveta v krasokorčuľovaní Jelena Radionovová vyhrala Trophée Erica Bomparda vo francúzskom Bordeaux, ďalšie podujatie série Grand Prix ISU. Ruska odsunula na druhé miesto krajanku Juliu Lipnickú, tretia skončila obhajkyňa minuloročného triumfu Američanka Ashley Wagnerová.

Radionovová a Lipnická si tiež zaistili účasť na finálových pretekoch Grand Prix.

Súťaž športových dvojíc sa stala korisťou strieborných olympijských medailistov Xenie Stolbovovej a Fedora Klimova z Ruska.

Mužskú súťaž vyhral Rus Maxim Kovtun, ktorý bol po krátkom programe až šiesty. Skočil dva štvorité a šesť trojitých skokov, pridal tri kombinácie a nadviazal na triumf z Čínskeho pohára.