V 169. El Clasicu triumf Realu nad nad Barcou, Ronaldo vs Messi 1:0

Real tak zaznamenal 71. triumf nad svojím najväčším rivalom.

Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo (vpravo) sa raduje z gólu so spoluhráčom Jamesom Rodriguezom v zápase 9. kola španielskej La Ligy proti Barcelone 25. októbra 2014 v Madride. Foto: TASR/AP

Madrid 25. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 169. edícii tradičného španielskeho derby El Clasico nad FC Barcelona 3:1. Na otvárací gól Neymara zo 4. minúty odpovedal ešte do polčasu Cristiano Ronaldo, po zmene strán dokonali obrat "bieleho baletu" Pepe s Karimom Benzemom. Real tak zaznamenal 71. triumf nad svojím najväčším rivalom a v priebežnej tabuľke Primera Division naňho z druhého miesta stráca už len jeden bod. Po uplynutí štvormesačného dištancu si v sobotu odkrútil tohtosezónnu súťažnú premiéru v drese hostí Luis Suarez a na trávniku strávil 69 minút.

Tréner "Barcy" Luis Enrique ho zaradil v základnej zostave na pravú stranu útočného tria k Messimu s Neymarom a uruguajský kanonier sa mu už v 4. minúte odvďačil gólovou prihrávkou. Z pravej strany preniesol hru na Neymara, ktorý presnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Real zvýšil obrátky, Katalánci zasa dôraz v osobných súbojoch a už v úvodnej štvrťhodine sa zažltelo pred očami ako Neymarovi, tak aj Messimu. Na strane domácich prejavil výraznú snahu o vyrovnanie Benzema, no v 11. minúte mieril najskôr do brvna a z následnej dorážky opečiatkoval pre zmenu pravú spojnicu Bravovej brány. V gradujúcom priebehu spálil svoju tutovku pred Casillasom Messi a v 26. minúte si po páde v pokutovom území pýtal jedenástku Ronaldo. Na "biely bod" si loptu postavil napokon až v 35. minúte po ruke Piqueho v šestnástke a s prehľadom ju premenil - 1:1. Práve on sa tak postaral o vôbec prvý inkasovaný gól Barcelony v prebiehajúcej sezóne La Ligy.

Po zmene strán sa 85.464 divákov na Štadióne Santiaga Bernabeua prizeralo dokonalému obratu Realu. V 51. minúte umiestnil center Krossa od rohovej zástavky do siete hlavou Pepe a o desať minút ťažil Benzema z kombinácie Ronalda s Rodriguezom. Hosťom síce vyšlo následne na útočnej polovici niekoľko kombinačných akcií, no cez stabilnú defenzívu domácich sa im len ťažko presadzovalo a nedostali sa do výraznej gólovej príležitosti. Real si do konca stretnutia postrážil dvojgólový náskok a svojho veľkého rivala zdolal 3:1.

V úvodnom sobotňajšom zápase sa v súboji klubov z druhej polovice tabuľky medzi domácou Almeriou a Athleticom Bilbao zrodila výhra hostí 1:0. Pre Bilbao je to len druhá výhra v sezóne.