Kouč Sparty hodnotil prehru v Neapole pozitívne

V najbližšom zápase Sparta privíta YB Bern.

Vítězslav Lavička Foto: foxsports.com

Neapol 19. septembra (TASR) - Pražská Sparta vo štvrtok v Neapole na pôde SSC v súboji 1. kola I-skupiny futbalovej Európskej ligy UEFA 2014/2015 o body favorita neobrala. Hoci "rudí" viedli 1:0, tím vedený kapitánom Marekom Hamšíkom sa v reakcii na to rýchlo prebral a troma gólmi si zaistil víťazný vstup do skupiny, kde ešte hrá bratislavský Slovan a švajčiarsky Young Boys Bern.

Hostia začali nebojácne a v 14. minúte sa tešili z vedúceho gólu, keď sa aj s prispením teču ujala strela Josefa Hušbauera, pričom jeho pokus sa od pravej žrde odrazil do siete. V 22. minúte mohol vyrovnať Hamšík, jeho tvrdá delovka však opečiatkovala len brvno brány Davida Bičíka. Odrazenú loptu sa následne snažil umiestniť do siete José Callejon, no v pokutovom území trafil ruku Costu a nariadenú penaltu premenil Gonzalo Higuain. V 51. minúte sa Neapol dostal do vedenia, Higuainovu individuálnu akciu zakončil presne Dries Mertens. Ten istý hráč sa tešil v 66. minúte opäť, ale len krátko, pretože loptu umiestnil do siete rukou. Desať minút pred záverečným hvizdom bola však jeho radosť už oprávnená, keď z ľavej strany vycvičil obranu Sparty a pohotovo upravil na konečných 3:1.

"Z gólu som mal radosť, bol pekný, ale tímu k ničomu nepomohol. Po našej chybe rýchlo rozohrali štandardku, bolo z toho brvno a penalta. Škoda, ak by sme to udržali dlhšie, mohli znervóznieť, ale rýchle vyrovnanie im pomohlo. Rozhodla individuálna kvalita, majú to, čo my nie," povedal Hušbauer.

Po prehre prekvapil tréner mužstva z Letnej Vítězslav Lavička. "Hodnotím náš výkon pozitívne. Mali sme dobré momenty a hrali sme aj to, čo sme proklamovali. Chceli sme kompaktne brániť a trápiť súpera aktivitou, čo sa nám aj podarilo a mali sme aj šance. V celkovom súčte rozhodla kvalita súpera," zhodnotil Lavička.

Gól z penalty strelil Argentínčan Higuain, hoci v lige proti Chievu v rovnakej úlohe pohorel a Neapol padol napriek prevahe 0:1. "V minulom zápase som penaltu nedal, teraz som sa rozhodol kopnúť na rovnaké miesto a našťastie to vyšlo," povedal.

V najbližšom zápase Sparta privíta YB Bern, Neapol sa 2. októbra predstaví na bratislavských Pasienkoch.