Dvadsiatka prehrala s Talianmi aj svoj druhý zápas na ME v Nitre

V nedeľu sa mladí Slováci stretnú v MŠH na Klokočine od 17.30 s favoritom turnaja Ruskom.

Družstvo Slovenska v zápase ME volejbalistov do 20 rokov v I. skupine Slovensko - Bulharsko 29. augusta 2014 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 30. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali na majstrovstvách Európy v Nitre aj svoj druhý zápas. Zverenci trénera Miroslava Palguta nestačili po Bulharoch v sobotu ani na Taliansko a prehrali 0:3.

V nedeľu sa mladí Slováci stretnú v MŠH na Klokočine od 17.30 s favoritom turnaja Ruskom. V prvom zápase sobotňajšieho programu vyhralo Francúzsko nad Bulharskom 3:0, večer sa od 20.00 stretnú Rusi so Srbmi, informoval oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie.

Namiesto Firkaľa hral Mečiar

Slováci začali s jednou zmenou v základnej zostave oproti zápasu s Bulharskom, keď namiesto Firkaľa nastúpil Mečiar. Úvod bol v réžii Talianov, ktorí sa hneď ujali vedenia 7:0. Slováci znížili na 7:10, neskôr na 11:13, no koncovka bola jasne v réžii Talianov, ktorí vyhrali prvý set 25:15. V druhom sa Slováci ujali vedenia 2:0, no Taliani sa tlačili podaním a na druhom technickom timeoute viedli už 16:11. S veľkým náskom súpera už Slováci nedokázali nič spraviť a prehrali druhý set 16:25. Taliani mali dobrý nástup aj do tretieho setu a viedli 10:5, domáci znížili na 15:19, no favorit si set postrážil a na turnaji zaznamenal druhú výhru v troch setoch.

I.skupina:

Slovensko - Taliansko 0:3 (-15, -16, -16)

75 minút. Rozhodovali: Festhi (Alb.), Guekes (Nem.), 500 divákov.

Zostavy:

SR: Porubský, Gavenda, Petráš, Tarabus, Mečiar, Ondrovič, libero Jančura (Jurko, Lamanec, Firkaľ, Hoďák, Malachovský)

Taliansko: Polo, Vitelli, Gianelli, Mazzone, Della Volpe, Argenta, libero Balaso (Raffaelli, Pistolesi, Galassi)

Hlas po zápase:

Miroslav Palgut, tréner SR (zdroj: svf.sk): "Útočný potenciál Talianov bol podstatne lepší. My sme útočili veľmi slabo, mali sme úspešnosť len 33 percent a robili sme veľa chýb na útoku a boli sme veľakrát zablokovaní. Skúšal som zmeniť oboch nahrávačov, ale ani jeden nedodržal to, čo sme si povedali a hlavne nám chýbala presnosť na nahrávke. Prehrali sme jednoznačne a zaslúžene."