Gáboríkov gól Los Angeles nestačil, Montreal prvým postupujúcim

Canadiens v konferenčnom semifinále narazia na jedného z dvojice Detroit - Boston.

Marián Gáborík pred brankárom San Jose v druhej tretine zápasu NHL Los Angeles - San Jose Foto: TASR/AP

New York 23. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík si otvoril strelecký účet v tohtoročných vyraďovacích bojoch v NHL, ani jeho gól ale nezabránil prehre Los Angeles v treťom zápase 1. kola play off so San Jose 3:4 po predĺžení. Sharks tak vedú v sérii už 3:0 na zápasy a iba jediné víťazstvo ich delí od postupu do semifinále Západnej konferencie.

Prvým tímom postupujúcim z 1. kola sa stal Montreal. Canadiens zdolali v noci na stredu v štvrtom súboji štvrťfinále Východnej konferencie Tampu Bay 4:3 a v celej sérii triumfovali hladko 4:0 na zápasy. Pred Slovákom Petrom Budajom dostal v domácej bránke opäť prednosť Carey Price, ktorý úspešne kryl 20 z 23 striel súpera.

Canadiens v konferenčnom semifinále narazia na jedného z dvojice Detroit - Boston. V treťom dueli série Bruins zvíťazili na ľade Red Wings suverénne 3:0 a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol s 25:38 min najvyťaženejším korčuliarom na ľade, zaznamenal dva strelecké pokusy a plusový bod. Jeho spoluhráč Andrej Meszároš tentoraz šancu v obrane Bruins nedostal. Domáca útočná dvojica Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa bodovo nepresadila, obaja si zhodne zapísali po mínuske.

V ďalšom súboji NY Rangers vyhrali na ľade Philadelphie 4:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

1. kolo play off NHL

štvrťfinále Východnej konferencie

štvrtý zápas

Montreal - Tampa Bay 4:3

/konečný stav série: 4:0, Montreal postúpil do semifinále Východnej konferencie/